Lista e Zezë: Këta janë politikanët e Kosovës që nuk mund të udhëtojnë në...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është detyruar ta refuzojë ftesën e Komandantit të Gardës Nacionale të Iowa-s së SHBA-së për një ngjarje të organizuar...

Dënimi i deputetëve të Vetëvendosjes, a u amnistuan ata të AAK-së dhe Nisma-së?

Në muajin dhjetor të 2017 katër deputetët e Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj – Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton...

Prokurori Rexha tregon “historinë” e themelimit të Gjykatës Speciale (Video)

Për themelimin e Gjykatës Speciale me seli në Kosovë, e cila do të trajtonte rastet e krimeve të luftës ishte diskutuar para 13 viteve...

Ahmeti dhe komandanti i KFOR-it flasin për sigurinë në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti priti sot në takim komandantin e ri të KFOR-it, Gjeneralin Salvatore Cuoci. Temë kryesore e këtij takimi ishte...

Liderët kanë marrë obligime ndërkombëtare, duhet t’i realizojnë ose do të ballafaqohen me pasoja

Një udhëtim i anuluar i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Iowa të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për shkak të mos lëshimit të...

LAJM I FUNDIT:Shqiptari vret dy femra në Zvicër

Policia zvicerane e Kantonit Aargau, mëngjesin e së hënës, në Hausen të Zvicrës ka gjetur dy femra të vrara. Një informatë të tillë e...

Kadri Veseli pro Gjykatës Speciale, godet opozitën por edhe partnerët e koalicionit

Kadri Veseli ka shkruar një kolumne të gjatë, në të cilën ka qartësuar pozicionin e tij karshi Gjykatës Speciale. E titulluar “Mbi dramën e Gjykatës...

Kush janë ‘Komandantët’ e UÇK që pas luftës peshojnë 12 milionë Euro

Në bazë të deklarimeve të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK) del se pasuria e figurave kryesore të UÇK-së që bënë emër në politikë,...

Ja si do të quhet partia e grupit që po largohen nga Vetëvendosje!

Grupi i të pakënaqunve, të cilët dhanë dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje, shumë shpejt munden me dalë me partinë e re. Pjesa ma e madhe e...

Bardhyl Mahmtui godet priftin malazez: Kosova – Djepi i barbarisë dhe gjenocidit serb ndaj...

Konflikti mes Serbisë dhe Kosovës tashmë është bërë një cështje ku ka ndërhyrë edhe Kisha Ortodokse e Malit të Zi. Ka qenë pikërisht Radomor Nikçeviq,...