Blerim dhe Ariana Grubi na mirëpresin në shtëpinë e tyre me një koncert

Blerim dhe Ariana kanë sjellë një tjetër shfaqje koncertale 'Koncert si në kohën e Mozartit'. Një mbrëmje ku artistët Blerim dhe Ariana Grubi të...

Pesë misteret e pikturave të famshme të Leonardo da Vinçit (Foto)

Çfarë misteresh të tjera ka fshehur ky mjeshtër legjendar në veprat e tij? Bright Side ju ofron mundësinë për të zbuluar botën e mrekullueshme të artistit...

Teatri Kombëtar çel sezonin me komedinë shqiptare “Vdiq mbreti, rroftë mbreti”

“Vdiq mbreti, rroftë mbreti” vepra e shkruar nga Ferdinand Hysi me regji nga Elma Doresi vjen e para në skenën e Teatrit Kombëtar për...

Libri “Zjarr dhe tërbim”: Tony Blair sinjalizoi Donald Trumpin, se spiunët britanikë po e...

Ish Kryeministri britanik, Tony Blair ka paralajmëruar bashkëpunëtorët e presidentit amerikan, Donald Trump, mbi faktin që agjentët e Londrës kanë spiunuar ekipin e ish-mandatit,...

Skulptura me modelin “J” e Xhafës zë vend në Firence, simbol i urtisë e...

Skulptura e hekurt, që ka formën e bastunit apo të shkronjës “J”, e artistit Sislej Xhafa tashmë është vendosur para objektit të Pallatit të...

Gruaja me shapkat e kaltërta

Gruaja e veshur me të bardha dhe shapkat e kaltërta që përkëdhel fëmijën në tryezën e ngrohtë të familjes është një vepër e Hilmi...

Agron Zeqiraj: Aq larg…

Agron Zeqiraj: Aq larg…   Larg ishin dritat E dukeshin si yje nga largësia, Po aty kishte njëmijë jetë ne mesë… Që pritnin të jetonin. Ato donin vetëm sot të...

Ajnshtajni: Dashuria është Zoti dhe Zoti është dashuria

Letra e Ajnshtajnit për vajzën e tij “Kur propozova teorinë e relativitetit shumë pak njerëz më kuptuan. Ajo çfarë do të zbuloj tani për njerëzimin...

Zbulohen kartolinat e rralla të Dritëro Agollit

Në familjen Agolli është i pari Vit i Ri, pa shkrimtarin. Një vjetori i ikjes së tij, familja e ndjen ende më shumë mungesën, kur...

Arta Ramadani vjen me një roman gjermanisht me temë nga lufta e Kosovës

“Vetëm tri ditë i kishin mbetur Erës për të braktisur atdheun, njerëzit e dashur dhe shumicën e gjërave të saj. Kosova ndodhej në krizë...