“France Soir”: Një grup snajperistësh shqiptarë i janë bashkuar xhihadistëve në Siri

Një grup snajperistësh shqiptarë i janë bashkuar xhihadistëve që luftojnë në Idlib të Sirisë. Lajmi është publikuar nga media franceze "France Soir", e cila thekson...

India, vendi i cili mbron më së shumti kafshët

Sipas Ligjit për Mbrojtjen e Kafshëve të egra të vitit 1972, thuhet se India ka ligjet më të mira për mbrojtjen e kafshëve në...

Meshkujt i ‘urrejnë’ partneret e tyre kur bëjnë këto gjëra, është mirë t’i dini

Meshkujt kanë disa preferenca të çuditshme dhe këtë e dimë të gjitha. Sa herë ata shohin një vajzë të bukur, me grim, me flokë...

​Si të fitoni 13.000 euro pa lëvizur nga shtrati

NASA ka bërë një shpallje pune, në të cilën kërkon një person që të kalojë në shtrat për 70 ditë. Agjencia e hapësirës amerikane është...

Ja kuptimi që ka formimin i shkronjës “M” në dorën tuaj

Gërma “M” ka qenë gjithmonë e lidhur me një intuitë të mirë. Shumë njerëz në mbarë botën besojnë se linjat në pëllëmbët tona mund...

Testi i ADN-së bashkon vëllanë e motrën të ndarë para 34 vjetësh

Vëlla e motër të ndarë dhe të braktisur nga prindërit në Korenë e Jugut kur ata ishin katër vjeç, janë bashkuar me njëri-tjetrin përmes...

Personat inteligjentë bien të flenë vonë dhe shajnë rëndë, sipas një studimi!

Personat inteligjentë priren që të jenë shumë të çrregullt, të bien të flenë vonë dhe të shajnë më shumë. Është kjo ajo që është...

Qytetet me emërtimet më të vështira për t’u shqiptuar…

Qyteti i Ptuj-it në Slloveni është cilësuar si qyteti më vështirësinë më të madhe në shqiptim nga pushuesit britanikë. Sipas një studimi të fundit të...

Plaku shqiptar bëhet hit me vetëm një maicë

Ditën e sotme ka bërë xhiron e rrjetit një foto e publikuar nga fotografi Gent Onuzi në Instagram. Teksa kishte vizituar një fshat të Tiranës,...

Ky është fshati më i çuditshëm, Vajzat u shkojnë te burri, ndërsa burrat iu...

Në Fshatin Shegas të Lushnjës jetojnë rreth 200 familje. Banorët thonë se jeta e tyre nuk ka ndryshuar me ndërrimin e sistemeve. Rruga e hapur...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!