Aeroporti gjerman përgatitet të transportojë miliona vaksina Covid

Pasi që një varg vaksinash Covid-19 janë pranë aprovimit, stafi i Aeroportit të Frankfurtit po përgatitet për të trajtuar sfidën e paparë logjistike të...

Presidenti i Brazilit i habit të gjithë: Unë nuk do të vaksinohem. Është e...

E ndërsa e gjithë bota mezi po e pret dhe e sheh si shpëtim vaksinën,  Presidenti i Brazilit bëhet i pari zyrtar i lartë...

Ujku i futet kosovarit brenda në banjo, shikoni momenti kur nxirret jashtë (VIDEO)

Hysnia, i njohur si “Mbreti Gjk” ka bërë një tjetër vepër të mirë. Ai njihet si njeriu që “flet” me kafshët e egra, ndërsa kësaj...

Shqiptari, pjesë e ekipit që fitoi 60 mijë dollarë në lojën Counter Strike

Në komunitetin shqiptar, Kevin është mjaft i njohur sepse luan rregullisht me lojtarë profesionistë nga Kosova dhe Shqipëria. Kevin “Misutaaa” Rabier është shqiptar i cili...

Kush bën më së shumti thashetheme në zyrë?

Në një studim të ri nga Office Pulse, thuajse tre të katërtat e punonjësve pranuan se bëjnë thashetheme rreth problemeve në vendin e punës...

Jeni kuriozë ta dini? Ja sa kushton makina me të cilën lëviz Kim Jong-Un...

Është tipike e vendeve diktatoriale në të cilat populli vuan, ndërsa udhëheqja gëzon përfitimet e pushtetit. E tillë është edhe sitauta në Korenë e Veriut,...

Ky është shqiptari që e zbuloi kallashnikovin, e në fund ia përvetësuan rusët

Hasan Masurica ndërtoi pu shkën me një, pesë dhe njëzetë e pesë fishekë, të cilat i demonstroi para Sulltan Abdul Hamidit në Stamboll, ku...

Habit Khabibi: Nuk kthehem në ring, kam blerë dele dhe do punoj si bujk

Kampioni i peshave të lehta të UFC, Habib Nurmagomedov, 32 vjeç, vendosi braktisjen e ringut muajin e kaluar pasi mbrojti titullin me një fitore...

Ibrahimoviç ka rrënjë shqiptare, ja si quhet nëna e tij!

Futbollisti i famshëm suedez Zlatan Ibrahimoviç është me origjinë shqiptare. Ylli i Milanit ka postuar në Instagram një fotografi kur ishte fëmijë, mesa duket...

Kjo është vetura si bishë e Xherdan Shaqirit, ja sa ka kushtuar

Ylli botëror, Xherdan Shaqiri është bërë me veturë të re së markës “Lamborghini Urus”. Shaqiri është fotografuar në ambientet e kampit të Kombëtares së...