E vërteta që fshihet pas kruajtjes së dorës: do të merrni para apo lajm?

Çfarë do të thotë nëse të kruhet dora jote e majtë? Po e djathta? Ka shumë bestytni që mbizotërojnë në kulturën tonë, por ndoshta numri...

A e dini se truri i strucit është më i vogël se sytë e...

Pavarësisht trurit të vogël, strucat janë zogj të mëdhenj, transmeton Zhurnal. Ata mund të peshojnë nga 64 gjer më 130 kg, ndërsa vezët e tyre...

E pabesueshme çfarë bën ky njeri me fishekzjarre (VIDEO)

Një shakaxhi i zhveshur bëri një eksploziv nga fishekzjarret dhe e ndezi atë në trupin e tij. Zacharias Holmes detyrohet që të kërcejë në borë...

Motra kishte ndeshje mundje, vëllai i vogël hyn në ring për t’i dalë në...

Ndërsa rritemi mësojmë se në çdo situatë familje vjen e para, por vogëlushi në video e ka mësuar shumë më herët këtë. Teksa kamera supozohej...

Murgu tërheq kamionin me penis për t’u pastruar nga mëkatet

Qindra mijëra njerëz mblidhen në Indi çdo vit, në një festival fetar hindu. Aty sheh pamje të çuditshme, se si njerëzit “pastrohen” nga mëkatet. Në festivalin...

Fusni paratë poshtë tapetit mbrëmjen e Vitit të Ri, dhe vitin e ardhshëm ato...

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të na ndihmuar...

Njeriu më i fortë në Kosovë, tregon luftën me gjarprin dhe kush tentoi t’ia...

Bujar Muli apo njeriu më i fortë në Kosovë, ka 139.9 kg, tregon se si i lindi ideja të merret me pesha të rënda:...

Gruaja në moshë gjuen fishekzjarre, askush se ka prit reagimin e saj! (Video)

Edhe pse ka dy ditë që ka kaluar festimi i ndërrimit të moteve, videot në rrjetet sociale nuk kanë të ndalur. Ora 24:00 e 31...

“Vajza ujk”, adoleshentja me më së shumti qime në botë (Foto)

Një adoleshente e cila dikur kishte fituar pseudonimin “vajza më me së shumti flokë”, ka pranuar se më në fund është martuar “me dashurinë...

I ndez 10,000 “petarde” përnjëherë, rezultati mahnitës (VIDEO)

Mos e provoni këtë edhe nëse ju duket interesante, pasi videoja është krijuar për arsye shkencore dhe argëtuese. Shikojeni rezultatin kur ndizen 10,000 “petarde” përnjëherë: /InfoShqip/ https://youtu.be/LInus-K0lKA