“Jam ende e virgjër”, këngëtarja zbulon kushtet e kandidatëve për burrë

Këngëtarja nga Prishtina, Linda Morina, ka përsëritur në studion e “Zonë e Lirë” të gazetarit Arian Çani disa prej kushteve të cilat duhet të...

Lordin anglez e zë dielli, bie nga kali (Foto)

Lordi anglez Charles Guthrie, 79 vjeç, ra nga kali i tij teksa udhëtonte për në Buckingham Palace gjatë Trooping the Color të shtunën dhe...

10 martesat më të çuditshme në gjithë historinë njerëzore

Këto janë padyshim martesat më të çuditshme në historinë njerëzore. 1. Tajlandë – Në vendin e parë është një histori vërtet absurde: protagonisti quhet Chadil...

Largoni stresin me këto veprime të thjeshta

Stresi është një gjendje pakëndshme e zgjimit emocional dhe fiziologjik që njerëzit provojnë në situata që ata i perceptojnë si të rrezikshme apo kërcënuese...

Dhëndri e nxjerr nusen me dhunë nga vetura, kur ta kuptoni arsyen do të...

Burri i njohur vetëm me mbiemrin Li, i ka befasuar të pranishmit në Sichuan të Kinës, kur e ka nxjerr nusen dhunshëm nga vetura. Ende...

Në Skoci ishulli shitet më lirë se një apartament në Londër (VIDEO)

Një ishull në Skoci, së bashku me liqenin që e rrethon, është shitur me një çmim të leverdishëm prej vetëm 250 mijë paundësh. Ndërkohë që...

VIDEO/ Piloti ‘çan’ liqenin me motor, plot 5 kilometra mbi ujë

Italiani Luca Colombo ka vendosur rekord të ri botëror për një sport mjaft të veçantë. Bëhet fjalë për kalimin me motor përmes ujit. Ai ka përshkuar...

Kuzhinieri e teproi me zjarr dhe aktivizoi alarmin, uji lagu të gjithë klientët e...

Klientët e një restoranti japonez, kanë mbetur të lagur si pasojë e zjarrit të tepër që e ndezi kuzhinieri. Derisa po përgatiste në grill, ai...

E akuzuan se kishte pallto qindra euro, Elvis Naçi tregon çmimin (FOTO)

Imami Elvis Naçi pak javë më parë është kryeqëzuar me komente pasi kishte veshur një pallto (xhup), që sipas shumë komenteve kushtonte qindra euro. 800,...

Gjelat kapen mes vete, qeni tenton t’i ndajë

Një video e publikuar në Facebook, shfaq momentin kur dy gjela të bardhë rrihen mes vete. Qeni nuk mund t’i shihte miqtë e tij duke...