Eksperimenti social: Milioneri paraqitet si i pastrehë për të ngrënë në restorant

Një 23-vjeçar që i ka fituar paratë përmes videove që publikon në Youtube, i ka dhënë një kuptim të ri shprehjes së urtë popullore...

Pse shkruajmë me dorën e djathtë dhe 10 fakte për mëngjarashët

​Studimet e ndryshme kanë vërtetuar se tek pjesa më e madhe e njerëzve, hemisfera e majtë e trurit sundon mendjen, trupin e njeriut dhe...

Zbulohet misteri vdekjeprurës i “Portës së Ferrit” në Turqi (FOTO LAJM)

A e dini se ekziston një vend në tokë që njihet si "Porta e Ferrit"? Po, një vend i tillë ekziston dhe vjen që nga mitologjia...

Merimangat pushtojnë parkun me rrjetat e tyre

Për shumicën e njerëzve, merimangat janë krijesat më të frikshme që ekzistojnë. Vetëm duke e parë një merimangë dikush mund të frikësohet, e imagjinojeni se...

Riparon çadra “për të shpëtuar botën”! Biznesi i vogël por “me emocione të mëdha”...

Thierry Millet mund të jetë një ndër të vetmit persona të mbetur në Europë i cili këtë biznes e ka mënyrë jetese. Ai ka një...

Deshi t’i ndihmojë zviceranit, djaloshit shqiptar nga Zvicra ia vjedhin Jaguarin

Djaloshi shqiptar nga Zvicra, Jetmir Idrizi është i stërlumtur që vetura Jaguar e babait të vet sërish është gjetur. Ajo ishte vjedhur në stacionin...

Stërvitja ekstreme e marinsave amerikanë, pinë gjak kobre për të mbijetuar

Duhet të jesh i dëshpëruar për të pirë gjak kobre në mënyrë që të mbijetosh. Por ky është skenari për të cilin përgatiten marinsat...

E dini se çfarë ndodhë nëse thyhet veza brenda ujit? Do të habiteni…

Në ditët e sotme eksperimente të llojllojshme shfaqen nëpër rrjetet sociale, e që disa prej tyre vërtetë se na lënë pa koment, shkruan Kosovarja. Në...

Ndërtesa më e lartë në botë nga druri, planifikohet ndërtimi në Tokio

Një kompani japoneze po planifikon të ndërtojë rrokaqiellin më të lartë në botë nga druri. Kjo do të realizohet në përvjetorin e 350-të të kompanisë,...

I ngec e shtypur pedalja e gazit, detyrohet që 65 kilometra të vozit duke...

Amerikani Joseph Cooper ka vozitur veturën e tij BMW X5 prodhim i vitit 2013, plot 65 kilometra në një autostradë në Florida duke lëvizur...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!