Fëmijën e ruan Zoti! Pak centimetra larg vdekjes

Një video e publikuar në rrjetet sociale tregon momente që të mbajnë frymën. Një dyvjeçar i shpëton për mrekulli nga palma që rrëzohet vetem pak...

Qenushit i ngec putra në shkallët lëvizëse (Video)

Një qenush është dashur të lirohej nga zyrtari policor, pasi putra i kishte ngecur në shkallët lëvizëse të aeroportit në Los Angeles. /Aktuale.mk/ https://youtu.be/g_C4TKjVGb8

Shoferi humb kontrollin mbi timonin dhe “niset” drejt këmbësorit, trotuari ia shpëton jetën (Video)

Një këmbësor i ka shpëtuar vdekjes derisa shoferi i një veture humbi kontrollin mbi timonin, dhe u përplas në trotuar vetëm pak centimetra larg...

Paleta në rimorkion e kamionit që lëvizte me shpejtësi të madhe, “fluturon” dhe ia...

Ky është një moment rrëqethës kur një paletë e plastikës që ishte vendosur në rimorkion e një kamioni që po lëvizte me shpejtësi të...

Rruga që të merr mendtë (Foto)

Për banorët e Chongqingut në Kinë, rruga e kthimit në shtëpi është shpesh e sikletshme. Për të hyrë në një kompleks rezidencial, duhet të bësh...

Shqiptarët harxhojnë deri në 1 mijë dollarë për lule për Shën Valentin

Trëndafilat, më të shiturat edhe më të shtrenjtat, janë simbol i festës së 14 shkurtit. Ditë e shënuar jo  vetëm për të dashuruarit, por...

“Udhëtari në kohë kalon testin e detektorëve të gënjeshtrës”, flet për shërimin e kancerit,...

Një “udhëtar në kohë” i cili thotë se është nga e ardhmja ka kaluar një test të “detektorëve të gënjeshtrës” pas pretendimit se Donald...

Gjëegjëza më e thjeshtë në botë, por 2 % e zgjidhin

E njohur si “Gjëegjëza e Ajnshtajnit”, ajo është zgjidhur nga vetëm 2% e njerëzve në botë. Nuk ka asgjë të vështirë, duhet vetëm pak...

Festa e Shën Valentinit zgjat 3 ditë! Cili është kuptimi i çdo date

Shkurti është muaji i dashurisë, festohet gjithandej dashuria! Data 14 nuk është e vetmja që festohet. Të dashuruarit e nisin që në datën 13...

Çiklisti po shikonte telefonin derisa po lëvizte me shpejtësi të madhe, ky veprim i...

Një çiklist i cili derisa po lëvizte me shpejtësi të madhe po shikonte me vëmendje telefonin, por ky veprim i kushtoi me disa dhëmbë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!