Shpëtohet luani i rënë në ‘bunar’

Pamjet tregojnë se si luani është kapur me litar në gropën të mbushur me ujë dhe tërhiqet lart nga njerëzit. Pastaj vendoset në kafaz, ndërkaq...

Qindra zogj bien nga qelli pas ‘sulmi alien’! (VIDEO)

Filmi ka dalë nga dhjetëra zogj të ngordhur, që mbulojnë rrugët, pasi ata thuhet se kanë rënë nga qielli për shkak të një sulmi...

‘Oh m…’: Shihni se çfarë ndodh kur martohesh pa e parë nusen asnjëherë (VIDEO)

Keni pyetur veten se si janë martuar dikur në Shqipëri, kur nuk e shihnin nusen asnjëherë deri ditën e dasmës? Nëse doni të dini se...

Majmuni “profesionist” i arteve marciale

Një turist e pësoi keqazi në Indi teksa u godit nga një majmun pasi i tregoi gishtin e mesit. Ngjarja është filmuar dhe është shpërndarë...

Pastruesi në Dubai e kthen një çantë plotë me diamante në polici/VIDEO

Një pastrues Indian ishte në detyrë kur hasi mbi një çantë në Al Qusais, Dubai. Për kuriozitet, ai e hapi çantën dhe e gjeti...

E pabesueshme: Minarja shfaqet nga liqeni i ngrirë (FOTO)

Minarja e cila ngritet në mes të liqenit në lindje të Turqisë është kthyer në një atraksion turistik, e cila në mënyrë të veçantë...

Vogëlushi nuk ndalon së qeshuri me imitimin e tingujve si të rosës (Video)

Trevor Lucas nga Alabama e Shteteve të Bashkuara, e ka bërë shumë për të qeshur të birin Braylen, teksa frynte pajisjen e vogël që...

Dubai, vendi i ‘gjërave të veçanta’: Një biznesmen pagoi 9 milionë dollarë, vetëm për...

Në Dubai, ku policia vozit makina luksoze Bugatti dhe aty ku automjete tepër të shtrenjta mund të gjenden “të braktisura” në rrugë, është shumë...

Krokodili gjigant hëngri një të vogël, momenti dramatik rastësisht u kap në fotografi (Foto)

Nancy Bloch po fotografonte shqiponjat në Floridë të Shteteve të Bashkuara, për t’i postuar në ueb-faqen e saj, kur pa një krokodil që doli...

Në Tokio robotët nisin punën

Roboti kamerier, i quajtur Sojer, mund të shërbejë më së shumti 5 filxhan kafe përnjëherë. Për një kafe duhen së paku 4 minuta për...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!