Dubai, vendi i ‘gjërave të veçanta’: Një biznesmen pagoi 9 milionë dollarë, vetëm për...

Në Dubai, ku policia vozit makina luksoze Bugatti dhe aty ku automjete tepër të shtrenjta mund të gjenden “të braktisura” në rrugë, është shumë...

Krokodili gjigant hëngri një të vogël, momenti dramatik rastësisht u kap në fotografi (Foto)

Nancy Bloch po fotografonte shqiponjat në Floridë të Shteteve të Bashkuara, për t’i postuar në ueb-faqen e saj, kur pa një krokodil që doli...

Në Tokio robotët nisin punën

Roboti kamerier, i quajtur Sojer, mund të shërbejë më së shumti 5 filxhan kafe përnjëherë. Për një kafe duhen së paku 4 minuta për...

Çfarë fshihet në arkivat sekrete të Vatikanit, një mister i pa zbuluar ende

Në botë ka shumë vende me interes, të cilat paraqesin një alternativë origjinale, ndryshe nga destinacionet e njëjta turistike, gjerësisht të njohura. Po flasim për...

Kërcimi më litar nga nuk shkoi siç e kishte planifikuar, turisti mbeti i varur...

Një turist ka mbetur i varur në litar në një lartësi prej 55 metrave, pasi kërcimi me litar nga një ndërtesë e lartë në...

Për dy muaj ky shtet ka parë vetëm 30 orë e 26 minuta dritën...

Belgjika ka përjetuar një nga periudhat “më të errëta” në histori, pasi në dy muajt e fundit ka parë vetëm 30 orë e 26...

Balena vrasëse që mund të “flasë”!

Shkencëtarët besojnë se një bisedë me balenën 16-vjecare Wikie-n, që jeton në një park detar, një ditë mund të flasë. Wikie, mund të dëgjohet në...

Stjuardesa tregon si mund të shpëtoni në rast të rrëzimit të aeroplanit

Megjithëse aksidentet në aeroplan ndodhin përafërsisht një herë në 1.2 milionë fluturime, është mirë të mendohet për sigurinë tuaj në çdo kohë dhe të...

La punën në bankë për të shitur vezë dhe domate në fshat: Njerëzit e...

Kjo është një nga ato histori, që tregon se zgjedhjet më të mira janë aty ku nuk ta pret mendja. Lumturia dhe llogaria ndonjëherë...

Në Australi njerëzit ecin zbathur për dy arsye shumë interesante

Në Australi të ecurit zbathur nuk është ndonjë problem. Në fakt shumica e njerëzve e bëjnë këtë gjë. Kjo lidhet me dy faktorë. Njëra është kultura...