Rikonstruktimi i hekurudhës përfundoi brenda nëntë orësh, falë angazhimit të 1,500 punëtorëve (Video)

Rreth 1,500 punonjës janë angazhuar në rikonstruktimin e një hekurudhe, që lidhë tri të tjera në Fujian të Kinës. Brenda nëntë orësh, ata ia kanë...

Mbreti i Kështjellës së Rërës

Marcio Mizael Matolias është një 44-vjeçar i cili për 22 vitet e fundit jeton brenda një kështjelle rëre të rrethuar me libra dhe shkopa...

Shoferja e ngathtë bllokoi trafikun për 10 minuta, derisa e parkoi veturën (Video)

Louis Boyd e ka filmuar një shofere, e cila për dhjetë minuta e bllokoi trafikun pasi nuk po mund të fuste veturën në një...

Shqiponja sulmon dhe rrëzon dronin (Video)

Micah Hatcher po filmonte peisazhet e një shkretëtire në Utah të Shteteve të Bashkuara, kur papritmas droni iu sulmua nga një shqiponjë. Goditja e fuqishme...

Gjen një portofol në rrugë, i merr paratë dhe i lë një mesazh interesant...

Një 28-vjeçar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka humbur portofolin gjatë një koncerti dhe  pas dy javësh iu është kthyer por kishte edhe...

Cilën ngjyrë shikoni të parën? Testi 97% i saktë

Sipas deklaratave të psikologut Heinrich Freeling, testi është i saktë në 97% të rasteve. Pra, shikoni në vizatim, vëzhgoni ngadalë rrethin. Çfarë ngjyre kapi syri...

Mamaja tmerrohet nga mesazhet e së bijës 10-vjeçare

Mamaja e një vajze 10-vjeçare u tmerrua kur zbuloi mesazhet e së bijës me një prej shokëve të saj të klasës. Gruaja, e cila nuk...

VIDEO QË TË LË PA FRYMË, KOKËKRISURI UDHËTON ME MAKINË MBI URËN E SHKATËRRUAR

Kjo është një video e cila është realizuar në Kuandinsky në Siberi. Kamionçina është duke kaluar në urën e vjetër, të prishur e të shkatërruar...

Fshati shqiptar me emrin e rrallë, do ju bëjë të qeshni

Toponimet e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin e tyre. Në Shqipëri dhe Kosovë ka disa fshatra...

Tifozja 103-vjeçare e Bristolit

Një tifoze 103-vjeçare e futbollit ende shkon në tribunat e stadiumit për ta përcjellë ekipin e zemrës kur luan si vendës. Kitty Thorne e përcjell...