E vërteta që fshihet pas kruajtjes së dorës: do të merrni para apo lajm?

Çfarë do të thotë nëse të kruhet dora jote e majtë? Po e djathta? Ka shumë bestytni që mbizotërojnë në kulturën tonë, por ndoshta numri...

Këto janë misteret më të mëdha të pazgjidhura të vitit 2017

Një zbulim brenda Piramidës së Madhe të Egjiptit ishte ndër zbulimet shkencore dhe misteret e pazgjidhura që na lanë të habitur duke kremtuar këtë...

Motra kishte ndeshje mundje, vëllai i vogël hyn në ring për t’i dalë në...

Ndërsa rritemi mësojmë se në çdo situatë familje vjen e para, por vogëlushi në video e ka mësuar shumë më herët këtë. Teksa kamera supozohej...

Pamje fantastike gjatë perëndimit të diellit në tri qytete të Kosovës (FOTO/VIDEO)

Dita e parë e perëndimit të diellit në 2018 mbi terë vendin solli me vete disa pamje mahnitëse. Të tilla pamje u kapen në disa...

Krijesa e veçantë zbulohet pas 10 vitesh në shkretëtirën australiane

Një krijesë e vogël e admirueshme dhe agresive është rizbuluar në shkretëtirën australiane. Ajo nuk ishte parë për më shumë se 100 vjet. Mulgarja e...

Fusni paratë poshtë tapetit mbrëmjen e Vitit të Ri, dhe vitin e ardhshëm ato...

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të na ndihmuar...

I ndez 10,000 “petarde” përnjëherë, rezultati mahnitës (VIDEO)

Mos e provoni këtë edhe nëse ju duket interesante, pasi videoja është krijuar për arsye shkencore dhe argëtuese. Shikojeni rezultatin kur ndizen 10,000 “petarde” përnjëherë: /InfoShqip/ https://youtu.be/LInus-K0lKA

E pabesueshme çfarë bën ky njeri me fishekzjarre (VIDEO)

Një shakaxhi i zhveshur bëri një eksploziv nga fishekzjarret dhe e ndezi atë në trupin e tij. Zacharias Holmes detyrohet që të kërcejë në borë...

“Natën e parë të martesës zbulova që nuk ishte e virgjër”

Seanca e fundit e ndërmjetësimin e “Shihemi në Gjyq”, nuk ka qenë aspak e lehtë për Eni Çobanin.  Kalvari i shqetësimeve të Majlindës nisi...

Njeriu më i fortë në Kosovë, tregon luftën me gjarprin dhe kush tentoi t’ia...

Bujar Muli apo njeriu më i fortë në Kosovë, ka 139.9 kg, tregon se si i lindi ideja të merret me pesha të rënda:...