Shkencëtarët japin alarmin: Dobësohet fusha magnetike e Tokës, frikë për ndryshimin e poleve

Dramatike janë paralajmërimet e shkencëtarëve rreth fushës magnetike që rrethon Tokën. Është vënë re një zbutje që krijon premisat për ndryshimin e poleve magnetike të...

E pabesueshme, ariu shtyn të hendikepuarin në karrigen me rrota (VIDEO)

Të shohësh një ari që shtyn një njeri me një karrocë nuk është gjëja e parë që prisni të shihni në rrugët e Moskës,...

Ndodh në këtë vend. Që të bëhesh pjesë e fesë, duhet të shposh faqet

India është një shtet i cili njihet për shumë nga zakonet e çuditshme që e karakterizojnë. Por deri këtu nuk ishte menduar asnjëherë, dhe çudia...

FOTO/ Njihuni me ishullin ku nuk lejohet të hyjë asnjë burrë, por vetëm gratë

Zonja, nëse ndonjëherë keni pasur zënka dhe do donit të pushonit për ca kohë nga burri juaj zgjidhja erdhi. Në korrik të vitit 2018, një...

NASA publikon peizazhe të Marsit, që ngjajnë shumë me ato të planetit tonë (Video)

Curiosity Rover i NASA-s, ka marrë pamjet e peizazheve të ndryshme në planetin e kuq. Pajisja që ka zbarkuar më 2012 në Kraterin Gale, ka...

Prej vitesh e kishte në bodrum një valixhe të vjetër por kur e hap…

Jo rrallëherë duke rregulluar shtëpinë njerëzit kanë gjetur gjëra të vjetra në të. Gjëra këto që kanë vlerë shumë të madhe materiale por edhe...

Këtij nuk iu deshtë vizë, kaloi kufirin mes Kinës dhe Laosit sikur të ishte...

Ky elefant është gjiruar nga kamerat e sigurisë tek sa kalon kufirin mes Kinës dhe Laosit, përmes rampave të vëna nga autoritete kufitare. E habitshme...

Shpëtohet luani i rënë në ‘bunar’

Pamjet tregojnë se si luani është kapur me litar në gropën të mbushur me ujë dhe tërhiqet lart nga njerëzit. Pastaj vendoset në kafaz, ndërkaq...

Qindra zogj bien nga qelli pas ‘sulmi alien’! (VIDEO)

Filmi ka dalë nga dhjetëra zogj të ngordhur, që mbulojnë rrugët, pasi ata thuhet se kanë rënë nga qielli për shkak të një sulmi...

‘Oh m…’: Shihni se çfarë ndodh kur martohesh pa e parë nusen asnjëherë (VIDEO)

Keni pyetur veten se si janë martuar dikur në Shqipëri, kur nuk e shihnin nusen asnjëherë deri ditën e dasmës? Nëse doni të dini se...