Infermieri shpërthen në lot, nuk mund ta përqafojë sapo kthehet nga puna djalin e...

Një video prekëse tregon infermierin në Arabinë Saudite duke qajtur, pasi ai është i detyruar të refuzojë përqafime nga djali i tij pasi kthehet...

Njeriu që filmoi veten duke lëpirë sende ushqimore është akuzuar për kryerjen e një...

Akuzohet për veprime të shkallës së dytë pasi lëpin artikujt në një supermarket. Departamenti i Policisë i Warrenton Misuri ka arrestuar dhe akuzuar një burrë...

Me diabet dhe probleme mushkërish, mësuesja: Ja si e mposhta koronavirusin

Një mësuese e shkollës së mesme në Britani, që vuan nga diabeti përpos problemeve të tjera shëndetësore, ka rrëfyer se si u prek dhe...

Çudia kosovare: Në Suharekë, kafja shërbehet me anë të dronit (VIDEO)

Në këto ditë izolimi, kur të gjithë qytetarët e Kosovës qëndrojnë në shtëpi, ata nga Suhareka kanë gjetur një mënyrë mjaft interesante për të...

Greta Thunberg merr abuzime pasi ajo zbulon se kishte simptoma të koronavirusit

Aktivistja për ndryshimin e klimës, Greta Thunberg ka zbuluar në Instagram se beson se ajo kishte Covid-19, por që nga ajo kohë ka bërë...

Zbulohet për herë të parë migrimi sezonal i peshqve të detit të thellë

Lëvizja e peshqve nëpër shtratin e detit “potencialisht pasqyron shpërnguljet e mëdha të Afrikës”, thonë studiuesit Mijëra këmbë thellë në oqeanet larg bregdetit të Angolës...

Doktori detyrohet të lë dhomën me qira sepse pronarja kishte frikë mos e infektonte...

Një mjek i spitalit tha se atij iu tha të linte dhomën e tij me qira sepse pronarja e tij kishte frikë se do...

“Ishte sikur në një zonë lufte”: Infermierja amerikane rrëfen në lot përballjen me pacientët...

Një infermiere e traumatizuar qau me lot ndërsa kujtonte një ndërrim ankthi mes krizës së përkeqësuar nga koronavirusi, që ka bërë që spitalet të...

Ja si humbën jetën 146 punëtorë para 109 viteve

Më 25 mars, të vitit 1911, nga zjarri që ra në një fabrikë veshjesh në qytetin e Nju Jorkut, humbën jetën 146 punëtorë, shumica...

Vetëizolimi njerëzor po e rikthen natyrën në jetë

Pandemia e koronavirusit është një kohë shumë e çuditshme, e pasigurt për të gjithë ne. Cikli i lajmeve duket se po ndryshon aktualitetin e terrorit,...