Zbulohet më në fund sekreti i flokëve të Trump-it

Pse po flasim për flokët e Trump-it dhe njëherë? Epo, ngaqë duken ashtu si duken, njerëzit duan të dinë si e arrin Trump pamjen...

Shkencëtarja e re fiton 250 mijë $ falë “YouTube”-it (Video)

Hillary Diane Andales, 18-vjeçarja nga Filipinet, ka fituar “Breakthrought Prize” i njohur si “Oscar”-i i shkencës. Çmimi, i dhënë nga krerët e “Silicon Valley”,...

“Në Hënë jetojnë 250 milionë njerëz”, deklarata e ish pilotit të CIA-s

Një ish-pilot i CIA-s, i njohur për teoritë e tij konspirative ka shokuar opinionin publik me një deklaratë të rëndësishme mbi ekzistencën e jetës...

Shkencëtarët: Nga viti 1950 deri më tani zonat e vdekura në oqeane janë rritur...

Zonat e vdekura në oqeane janë rritur për katër herë nga viti 1950, paralajmërojnë shkencëtarët, Njëkohësisht, numri i rajoneve me nivel jashtëzakonisht të ulët...

Ja si reagojnë majmunët kur gudulisen (Video)

Qendra e Edukimiit për Rehabilitimin dhe Ruajtjen e Gorillave (GRACE) është duke ndërmarrë një hap shumë të rëndësishëm në Republikën Demokratike të Kongos. Join Devotte,...

Vetëm 3 orë brenda ditës e lejuar birra, s’bën ta fotografosh e as ta...

Koreja e Veriut, një vend i izoluar në shumë forma dhe me në krye me një udhëheqës si Kim Jong un edhe kohën e...

Shkencëtarët: Energjia e errët nuk ndikon në zgjerimin e universit

Gjatë dy dekadave të fundit, shkencëtarët e kanë zhvilluar idenë që universi po zgjerohet dhe atë me një ritëm të shpejtë, që nxitet nga...

Mrekullia më e madhe e Egjiptit gjendet nën tokë

Ka kohë që flitet rreth ekzistimit të një labirinti tepër të madh të nëndheshëm në Egjipt. Shumë shkencëtarë thonë se ky, në fakt, është zbulimi...

Video/ Panik nga zjarret, spikeri i lajmeve braktis studion gjatë transmetimit

Një alarm zjarri ka shkaktuar kaos në studion e lajmeve në televizionin ITV News. Paniku detyroi spikerin e lajmeve të braktisë studion në mes...

Ngrin ujëvara e Niagarës, turistët magjepsen nga pamjet

Moti i ftohtë që mbretëroi në Amerikën e Veriut këtë fundjavë rezultoi në një spektakël befasues në ujvarën e famshme të Niagarës e cila...