Dalin kusherinj mes veti Gafurr Adili dhe Unikatili!

Fisi Bajramadili dhe Fisi Lena! Gafurr Adili Gjate viteve 1982-1984, Kohe kjo kur, pas daljes nga burgu i vazhdoja studimet pauniversitare ne Zagreb, rrija shume me gjyshin...

Shkenca mendon se alienët janë në sistemin tonë diellor

Sipas një studimi të ri, në sistemin tonë diellor fshihet jetë aliene. Mikrobe, të ngjashme me ato në tokë, mund të rriten në oqeanin...

Arkeologët gjejnë një mesazh të lashtë ‘nga jeta e përtejme’

Arkeologët kanë zbuluar një nekropol të lashtë – i njohur gjithashtu edhe si varrezë – në jug të Kajros, duke përfshirë mbetje të mumifikuara...

​Shkatërrohet Super-Toka (Foto)

Proxima b ishte menduar të jetë njëri ndër shpresat më të mira për të gjetur jetën jashtëtokësore kur ishte zbuluar para dy vjetësh. Ekspertët besonin...

Gruaja xheloze më detyroi të fshi Facebook-un, kjo është arsyeja

Gruaja ime më detyroi të fshi facebook-un, vetëm pse unë kisha dalë në foto me dy kolege të mia të punës. Problemi i saj...

A e dini si bëhet çokollata Snickers? (Video)

A keni menduar ndonjëherë sesi bëhet një ndër çokollatat më të shitura në botë Snickers. Në një video të publikuar në Youtube, shpjegohet procedura e...

Gjykata ndalon veturat dizel në Gjermani

Gjykata Federale Administrative në Gjermani iu kundërvu qeverisë duke u dhënë dritën jeshile autoriteteve vendore në qytete të ndryshme për të bllokuar veturat dizel. Vendimi...

Pamje madhështore të plazheve të Ulqinit me borë

Edhe pse dimri njihet për të ftohtin që sjellë, gjithashtu kjo stinë ka bukurinë e vetë pamore Ngjyra e bardhë që është rezultat i borës...

Papa, Obama e shumë liderë përdorin gjestin “Dora e fshehur”, ja pse?

Vërtet rrjedha e historisë është drejtuar nga një grup i vogël njerëzish me interesa të përbashkëta? Pikturat dhe fotot e njerëzve të mëdhenj gjatë shekujve...

‘Tenda më e madhe ndonjëherë’ u montua nga 40 vullnetarë që punuan për një...

Për nderë të Ditës Botërore të Rinisë, që po zhvillohet në Dyseldorf të Gjermanisë, është ngritur ajo që besohet të jetë tenda më e...