Shqiptari me plis bëhet hit në Amerikë, në Mc Donalds kërkon qebapë dhe speca...

Një personazh virtual që tashmë është bërë protagonist i shumë videove të ndryshme me karakter komik është edhe burri shqiptar në Amerikë, që shpesh...

Shkupjania bën kaos në hotel: Dyshoi se i dashuri është brenda me tjetër

Një vajzë e cila dyshonte se i dashuri i saj e tradhëton, të shtunën ka bërë kaos në një hotel në Shkup. Ajo ka...

Zbulohet një mineral i rrallë në Afrikë, nuk është parë më herët në Tokë

Diamanti i zbuluar së fundi në Afrikë përmban një mineral të rrallë tokësor që nuk është parë më herët në Tokë. Studiuesit gjetën mineralin në...

Roma fsheh ende thesare – zbulohet kompleksi ushtarak pretorian (Foto)

Koloseu është pasuria më e madhe dhe më e dukshme që i ka mbijetuar Romës së Lashtë, por të gjithë janë të bindur se...

NASA xhiron shpërthimet e mëdha në Diell (Foto/Video)

Shpërthime të mëdha janë duke ndodhur në Diell, duke lëshuar plazma më të mëdha se sa Toka, ka bërë të ditur NASA. Pamjet shqetësuese janë...

Shteti që ka hequr nga shkolla matematikën dhe fizikën, metodat e vjetra nuk janë...

Sistemi finlandez i edukimit është konsideruar si një nga më të mirët në botë nga vlerësimet ndërkombëtare, megjithatë autoritetet arsimore kanë vendosur të revolucionalizojnë...

Kështu do të jenë televizorët e së ardhmes (Video)

Teknologjia po avancon gjithnjë e më shumë, dhe këtë mund t'a vërejmë në pajisjet tona shtëpiake. Një ndër këto pajisje janë edhe televizorët të cilët...

Humb jetën pianisti i pastrehë, videoja e të cilit u bë virale (Video)

Një i pastrehë, që jetonte rrugëve të qytetit të Edmontonit, në Kanada, u bë i famshëm me një video të regjistruar ku luan në...

“Një xhungël në mes të qytetit”: Njihuni me zyrat e njeriut më të pasur...

Revista ekonomike amerikane “Forbes” ka publikuar listën e super-pasanikëve. Dhe Bill Gates nuk është më njeriu më i pasur në botë. Ajo tashmë udhëhiqet nga...

Shokët mbetën të befasuar me zogun e vogël që iu shfaq në fotografi

Amanda Pache po shëtiste me shoqëri në një park të Skocisë, ndërsa mundohej të bënte një fotografi për ta postuar në rrjetet sociale. Adoleshentja mbeti...