Ndonjëherë pyes veten pse ‘F’ dhe ‘J’ shkronjat e tastierës kanë gunga në to?...

Shikoni me kujdes tastierën tuaj dhe përqendrohuni te shkronjat F dhe J. Në shumicën e rasteve ju ndoshta do të vëreni një vijë të...

A e dini se truri i strucit është më i vogël se sytë e...

Pavarësisht trurit të vogël, strucat janë zogj të mëdhenj, transmeton Zhurnal. Ata mund të peshojnë nga 64 gjer më 130 kg, ndërsa vezët e tyre...

Gruaja në moshë gjuen fishekzjarre, askush se ka prit reagimin e saj! (Video)

Edhe pse ka dy ditë që ka kaluar festimi i ndërrimit të moteve, videot në rrjetet sociale nuk kanë të ndalur. Ora 24:00 e 31...

Papagalli këndon zilen e iPhonet kur zemërohet

Një papagall di në mënyrë të saktë se si të tërheqë vëmendjen e pronarit të tij: duke imituar iPhonen. Ben Pluimer në faqen e videove...

E vërteta që fshihet pas kruajtjes së dorës: do të merrni para apo lajm?

Çfarë do të thotë nëse të kruhet dora jote e majtë? Po e djathta? Ka shumë bestytni që mbizotërojnë në kulturën tonë, por ndoshta numri...

Këto janë misteret më të mëdha të pazgjidhura të vitit 2017

Një zbulim brenda Piramidës së Madhe të Egjiptit ishte ndër zbulimet shkencore dhe misteret e pazgjidhura që na lanë të habitur duke kremtuar këtë...

Motra kishte ndeshje mundje, vëllai i vogël hyn në ring për t’i dalë në...

Ndërsa rritemi mësojmë se në çdo situatë familje vjen e para, por vogëlushi në video e ka mësuar shumë më herët këtë. Teksa kamera supozohej...

Pamje fantastike gjatë perëndimit të diellit në tri qytete të Kosovës (FOTO/VIDEO)

Dita e parë e perëndimit të diellit në 2018 mbi terë vendin solli me vete disa pamje mahnitëse. Të tilla pamje u kapen në disa...

Krijesa e veçantë zbulohet pas 10 vitesh në shkretëtirën australiane

Një krijesë e vogël e admirueshme dhe agresive është rizbuluar në shkretëtirën australiane. Ajo nuk ishte parë për më shumë se 100 vjet. Mulgarja e...

Fusni paratë poshtë tapetit mbrëmjen e Vitit të Ri, dhe vitin e ardhshëm ato...

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të na ndihmuar...