AUSTRALI, GJENDET ANIJA AMERIKANE E FUNDOSUR NGA JAPONEZËT

Në fund të Detit Koral, janë gjetur mbetjet e anijes së përmbytur “USS Lexington”, e cila u fundos nga forcat japoneze në Luftën e...

Dhjetë metodat më brutale të ekzekutimit në histori

Ndëshkime të tmerrshme, për krime të tmerrshme! Përgjatë historisë, njerëzit janë ndëshkuar në bazë të krimeve që kanë kryer me metoda të tmerrshme torture dhe...

VDEO/ Ofroi seks falas, me mijëra në derën e saj, por drama vjen më...

Një blogere 19-vjeçare shkaktoi kaos në një qytet kinez, pasi u tha ndjekësve të saj se do të bënte seks me ta falas nëse...

Parashikimi i NASA-s: Shkrirja e akullnajave do të zhdukë një numër qytetesh

Për shkak të shkrirjes së akullnajave në Grenlandë, shumë qytete botërore do të fundosen, dhe i pari prej tyre pritet të jetë Londra, pas...

Gruaja më kursimtare në botë: ja se me çfarë ushqehet dhe sa harxhon në...

Në kohë krize, njerëzit gjithmonë kërkojnë të bëjnë mirë llogaritë me paratë që kanë për të shpenzuar, në mënyrë që të arrijnë të kenë...

Zhytësi mbajti në duar një prej gjallesave më të lashta të detit

Jorge Moreno Mendoza ka mbajtur në duar një prej gjallesave më të rralla, që mund të ketë nisur ekzistencën para 600 milionë vitesh. Krijesa që...

Dasmat çeçene, ja tmerret që përjeton nusja…

Në dasmat tradicionale çeçene është nusja ajo që vuan më shumë në ditën që konsiderohet më e lumtura për të. Ndërsa për dhëndrin, traditat dhe...

Si ta ndaloni rënien e flokëve vetëm me hudhër?

Qëllimi i tyre është të ndalojnë dhe parandalojnë rënien e flokëve, që është e vërtetuar edhe shkencëtarisht se hudhra është shumë efektive për këtë...

Nga çfarë krijohet kjo vorbull e frikshme në një liqen në Kaliforni? (video)

Ajo ngjan shumë e frikshme, dhe me të drejtë, çdo njeriu që nuk ka dijeni për të mund të mendojë gjëra të pamundura. Bëhet fjalë...

NASA zbulon ujë në një planet jashtë sistemit tonë diellor

Një ekzoplanet sa gjysma e madhësisë së Saturnit, i cili ndodhet 700 vjet drite larg tij, ka ujë në atmosferë, njoftoi NASA.   WASP-39b ndodhet në...