Motoçikleta lëviz vetë nëpër autostradë

Të rinjtë që po ngisnin motoçikletat në një autostradë të Malajzisë, kanë filmuar një motoçikletë të vetmuar, që lëvizte pa qenë askush duke e...

Nxorri nga varri trupin e pajetë të kushëririt, arsyeja do iu lerë pa fjalë

Një djalë ka nxjerrë trupin e kushëririt të tj nga varri, kjo për një arsye vërtetë të çuditshme. Ai donte që të festonte bashkë me...

Pamjet apokaliptike të luftës bërthamore, do të zhdukemi si minjtë /Video

Pamjet e sapo deklasifikuara tregojnë realitetin e zymtë të luftës bërthamore, pasi tensionet mes SHBA dhe Koresë së Veriut vazhdojnë të rriten. Në ditën e...

Dy herë festuan Vitin e Ri 2018, kështu ndodh kur udhëtoni nga Zelanda e...

Aeroplani i aviokompanisë “Hawaiian Airlines” që po fluturonte nga Auckland i Zelandës së Re që aterroi më 31 dhjetor 2017 rreth orës 23:55, për...

A e dini se derri nuk mund të shikojë lart në qiell

Është fizikisht e pamundur. Derrat nuk mund të shikojnë drejt në qiell, ata duhet të shtrihen nëse duan ta shohin qiellin, por jo dhe...

Ky është hoteli më i vogël në botë

Dy turistë amerikanë, Stafford Newsome dhe Kaitlin Taft, janë duke kryer një tur turistik pa pretendime. Ata janë fotografuar në Shoubak të Jordanisë, teksa janë...

NASA do të dërgojë robotë në kometa dhe Titan

NASA do të përdorë robotët për dy misionet e saja në kuadër të programit “New Frontiers” Njëri prej tyre do të përdoret për të mbledhur...

Ndonjëherë pyes veten pse ‘F’ dhe ‘J’ shkronjat e tastierës kanë gunga në to?...

Shikoni me kujdes tastierën tuaj dhe përqendrohuni te shkronjat F dhe J. Në shumicën e rasteve ju ndoshta do të vëreni një vijë të...

A e dini se truri i strucit është më i vogël se sytë e...

Pavarësisht trurit të vogël, strucat janë zogj të mëdhenj, transmeton Zhurnal. Ata mund të peshojnë nga 64 gjer më 130 kg, ndërsa vezët e tyre...

Gruaja në moshë gjuen fishekzjarre, askush se ka prit reagimin e saj! (Video)

Edhe pse ka dy ditë që ka kaluar festimi i ndërrimit të moteve, videot në rrjetet sociale nuk kanë të ndalur. Ora 24:00 e 31...