Pamje prekëse, gjyshi me koronavirus detyrohet ta sheh nipin për herë të parë nga...

Kjo fotografi është duke bërë bujë në rrjetet sociale. Një foto që ka marrë vëmendje në rrjetet sociale është kjo në të cilën gjyshi shef...

Koronavirusi e shtyri këtë njeri të bëj gjënë e duhur

Një hajdut ka kthyer një raketë të lashtë Romake që ai vodhi nga një sit në Jeruzalem 15 vjet më parë. Sipas Autoritetit të Antikiteteve...

Harxhuan shumë letra higjienike gjatë Krishtlindjeve, njerëzit i bien pishman pas koronavirusit

Njerëzit kanë postuar fotografi nga Krishtlindjet, kur ata harxhuan aq shumë letër higjienike duke e përdorur atë për të dekoruar pemët e tyre. Blerësit nuk...

Si të bindni të dashurit kokëfortë për tu izoluar

Disa nga fanatikët e palestrës nuk i ndal koronavirusi për të vazhduar ditët e tyre normale në palestër. Për shumicën prej nesh, ky është një...

Drerët në qytetin japonez detyrohet të dalin jashtë parqeve në kërkim të ushqimit (VIDEO)

Drerët në qytetin japonez të Nara po detyrohen të dalin nga habitatet e tyre në kërkim të ushqimit pasi numrat e turistëve janë zvogëluar...

Psikologjia që qëndron pas panikut të blerjes së letrave të tualetit

Pothujase në të gjithë botën është parë vetëm një skenë, nga SHBA, në Francë dhe Australi, raftet e supermarketeve janë zbrazur dhe ‘lufta’ më...

S’do ju vijë kurrë moment më i mirë për të lënë cigaren

Duhanpirësit dhe njerëzit që vuajnë nga sëmundjet shoqëruese janë më të rrezikuar nga simptomat e përkeqësuara të Covid-19. Sëmundja, që ka marrë më shumë se...

Pandemitë që ndryshuan historinë e botës

Në fushën e sëmundjeve infektive, pandemia është skenari më i keq. Pandemia është kur një sëmundje përhapet përtej kufijve të një vendi. Sëmundjet ngjitëse ekzistojnë...

Rrethet misterioze prej guri të bëra nga kockat e mamuthit

Qarqet e eshtrave të frikshme të bëra nga mbetjet e dhjetëra mamuthëve kanë ndihmuar të tregojnë se si komunitetet e lashta i mbijetuan epokës...

Nëna blen 18 rrotulla letër tualeti, por nuk e kishte menduar se çfarë mund...

Situata e pasigurt e koronavirusit ka nënkuptuar për disa arsye, se përparësia numër një për britanikët është letra e tualetit dhe makaronat. Shumë prej tyre...