Këto janë misteret më të mëdha të pazgjidhura të vitit 2017

Një zbulim brenda Piramidës së Madhe të Egjiptit ishte ndër zbulimet shkencore dhe misteret e pazgjidhura që na lanë të habitur duke kremtuar këtë...

Ndodh edhe kjo: Polici në bastore gjatë orarit të punës (Foto)

Para pak minutash ka nisur të përhapet me të madhe një fotografi ku shihet një pjesëtarë i Policisë së Kosovës brenda një lokali të...

Papagalli këndon zilen e iPhonet kur zemërohet

Një papagall di në mënyrë të saktë se si të tërheqë vëmendjen e pronarit të tij: duke imituar iPhonen. Ben Pluimer në faqen e videove...

VIDEO/ Një alien hyn në diskun e tij fluturues?! Videoja që po shokon botën

Një video në të cilën shfaqet një alien ndërsa hyn në diskun e tij fluturues pranë Bashkisë Tërgovişte në Rumani po bën xhiron e...

Ndonjëherë pyes veten pse ‘F’ dhe ‘J’ shkronjat e tastierës kanë gunga në to?...

Shikoni me kujdes tastierën tuaj dhe përqendrohuni te shkronjat F dhe J. Në shumicën e rasteve ju ndoshta do të vëreni një vijë të...

Ja si reagojnë majmunët kur gudulisen (Video)

Qendra e Edukimiit për Rehabilitimin dhe Ruajtjen e Gorillave (GRACE) është duke ndërmarrë një hap shumë të rëndësishëm në Republikën Demokratike të Kongos. Join Devotte,...

“Vajzave u ndalohet të kalojnë lumin nëse janë me perioda”

Vajzave në Ganë u është ndaluar të kalojnë një lumë nëse janë me perioda. Ky është urdhri i fundit nga “Zoti i Ujrave” në vendin...

10 Fakte interesante rreth Mount Everest

Mali Everest ndodhet në pjesën Mahalangur të Himalajve në kufirin kinezo-nepal. Ndan Tibetin jug-qendror të Kinës dhe Nepalin verilindore, transmeton Sovrani.info. Më poshtë janë disa...

Studimi: Një kovë e një lopatë për të gjetur ujin në Mars

Nëse njeriu do të eksplorojë Marsin, nuk do ta ketë të nevojshme të marrë ujë me vete, apo të lodhet shumë për të shuar...

“Në Hënë jetojnë 250 milionë njerëz”, deklarata e ish pilotit të CIA-s

Një ish-pilot i CIA-s, i njohur për teoritë e tij konspirative ka shokuar opinionin publik me një deklaratë të rëndësishme mbi ekzistencën e jetës...