Pilotët panë një objekt që nuk u identifikua në radar, dyshime për UFO

Dy pilotë kanë mbetur pa fjalë kur përpara avionit të tyre ka kaluar një mjet tjetër i cili nuk është identifikuar në radar. Kontrolluesit e...

Zbulohet fshati i braktisur 1800 vjet më parë, gjenden sende me vlerë

Një fshat i braktisur mesjetar është zbuluar nga punëtorët që përmirësojnë shtrirjen e rrugëve pranë Kembrixhit. Mbetjet e 12 ndërtesave mbulojnë një sipërfaqe prej gjashtë...

Në këtë qytet të Norvegjisë ndodh diçka e magjishme sa herë që bie nata

Reine ndodhet në ishujt Lofoten të Norvegjisë. Tipari i tij më simpatik janë shtëpitë, kryesisht ngjyrë vishnjë që dallojnë gjatë dimrit nga bora e...

Pse në Vushtrri pihet aq shumë “Çaji i Rusit”?

Një pyetje së cilës mund të jetë koxha vështirë t’i përgjigjet, sidoqoftë përpjekja për ta sqaruar atë dhe përgjigja e mundshme brenda saj mund...

Vlera e punës: Një ditë në Maqedoni, sa një orë në Itali

Në raport me shtetet e Bashkimit Evropian,punëtorët në Maqedoni marrin pagat ndër më të ulëtat në Europë. Statistika europiane tregon se një punëtor tek...

Ofendonte Allahun, ndalesë për tërë jetën që të futet në Mbretërinë e Bashkuar

Një aktiviste kanadeze që ofendoi Allahun duke thënë fjalë shumë të ndyta, ka marrë një ndalesë për tërë jetën që ajo të futet në...

Shkencëtari “imun ndaj helmit” – ai është kafshuar nga gjarpërinjtë më vdekjeprurës në botë,...

Një shkencëtar pohon se ai është “imun ndaj helmit të tyre” pasi ka provuar të kafshohet nga gjarpërinjtë më vdekjeprurës në botë, qindra herë. Sipas...

Elefanti “tymosës” në Indi trondit shkencëtarët (Video)

Një elefant “magjistar” mund të quhet. Ai nuk po tymos, por fakti që nxjerr tym dhe hi nga goja ka tronditur jo pak ekspertët Pamjet...

Serbia thotë se ROSU nuk e arrestoi Gjuriqin, por ‘Tetën Gjyli’

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka dalë me një konferencë të jashtëzakonshme për media, ku ka dhënë një super lajm gjithashtu të jashtëzakonshëm. Bëhet fjalë për...

Një grua lindi pasi ishte varrosur (Foto)

Një zbulim që mund të çudisë shumicën e njerëzve është bërë në një varr mesjetar në Itali. Një grua shtatzënë, që i ishte nënshtruar një...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!