Megaoperacion antimafie në Itali e Gjermani, konfiskohen 50 milionë euro asete, 200 në pranga

Një megaoperacion policor është zhvilluar sot në Itali dhe Gjermani, duke bërë të mundur prangosjen e 200 anëtarëve të një prej grupeve më mafioze...

Trafiku i drogës, bilanc lufte në Meksike, 31 të vrarë në 48 orët e...

Tridhjetë e një  përsona janë vrarë gjatë 48 orëve të fundit në Chihuahua, një shtet në Meksikën veriore që kufizohet me Shtetet e Bashkuara,...

“Ali Baba” mori një “shuplakë” nga Amerika

Miliarderi kinez Jack Ma ka hequr dorë nga blerja e një kompanie të transferimit të parave të SHBA MoneyGram sepse ai nuk ka marrë...

Nju Jorku i izoluar, pamjet që nuk i keni parë (VIDEO)

Nga korrespodenti i INA-s, Beqir SINA Në guidat turistike nuk tregohet kështu…sheshi ikonik i Nju Jorkut, është tërësisht i bardhë, pas goditjes nga stuhia dimërore...

SHBA, “Cikloni bombë” me erëra të forta shkakton 6 viktima

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën dhe rreth 4 mijë fluturime janë pezulluar për shkak të një stuhie masive që goditi bregun lindor...

SHBA ndërpren 1 miliardë dollarë për ndihma në Pakistan

Qeveria amerikane ka thënë se do të ndërprejë ndihmën për siguri në ushtrinë pakistaneze në vlerë të 1 miliardë dollarëve, derisa të merret “hapi...

Irani akuzon SHBA-të për ndërhyrjen “groteske” në punët e tyre të brendshme

Irani ka akuzuar SHBA-të për ndërhyrjen “groteske” në punët e saj të brendshme në një letër në OKB, transmeton Klan Kosova. Aty thuhet se liderët...

Shtëpia e Bardhë ndalon celularët privatë, shkak siguria

Përdorimi i telefonave celularë privatë në zyrat e Shtëpisë së Bardhë do të ndalohet brenda disa ditësh, sipas një njoftimi të sotëm të zyrës...

Blair kërkon nga Laburistët të kundërshtojnë Brexit-in

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kërkuar nga Partia Laburiste të kundërshtojë Brexit-in Duke folur për BBC Radio 4, Blair paralajmëroi se votuesit nuk do ta...

Vit i ri, rregulla të reja: çfarë ndryshon në botë nga 1 janari

Sauditët dhe banorët e Emirateve do të paguajnë më shumë taksa, zviceranët do të paguajnë më pak, britanikët do të nisin të kenë udhëtime...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!