Rusia do t’i dëbojë 150 diplomatë nga Perëndimi

Rusia do t’i dëbojë së paku 150 diplomatë perëndimor si kundërpërgjigje ndaj dëbimit të diplomatëve të saj nga Britania e Madhe, SHBA, dhe aleatët...

Hakmerren sirianët, përpiqen t’ia vënë zjarrin xhamisë turke në Gjermani

Pas vënies së zjarrit në një xhami turke në Ulm të Gjermanisë, policia ka arrestuar katër shtetas sirianë nën dyshim se ata janë autorët....

Vritet një fermer palestinez para protestave në Gaza

Një fermer palestinez është vrarë nga forcat izraelite në Gaza, disa orë para se të fillonte një protestë nga palestinezët përgjatë kufirit. Sulmi ka ndodhur...

Franca ofron ndërmjetësim midis Turqisë dhe kurdëve

Franca ka ofruar që të ndërmjetësojë në konfliktin në veri të Sirisë, ku ushtria turke nisi një sulm ushtarak kundër luftëtarëve kurdë në janar....

Brenda trenit të jashtëzakonshëm e plot mister të Kim Jong Un

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un zhvilloi vizitën e parë jashtë vendit prej kohës kur erdhi në pushtet në vitin 2011. Ai vizitoi...

Rasti i spiunit rus: Përmirësohet gjendja e vajzës

Ish-spiuni rus Sergei Skripal, 66 vjeçar dhe vajza e tij, Yulia, 33 vjeçare u helmuan me një agjent nervor të prodhimit rus, në Britani...

Gjermani, horror në rrugët e Duisburgut: Shpallet gjendje e jashtëzakonshme/VIDEO

Policia është lajmëruar se në zonën e Altmarkt raportohet për një rrahje masive. Zyrtarët policorë kanë përdorur gaz lotsjellës për të kontrolluar njerëzit e...

Putin “flakë për flakë” me Trump, Rusia dëbon 60 diplomatë amerikanë

Rusia ka njoftuar pasditen e sotme vendimin për të dëbuar 60 diplomatë amerikanë, si kundërpërgjigje për vendimin e Trump, i cili mbështeti Britaninë, duke...

10 gjërat më të rëndësishme nga bota, në këto momente

1. Presidenti i SHBA, Donald Trump, shkarkoi një tjetër anëtar të kabinetit të tij. Trump shkarkoi sekretarin e çështjeve të veteranëve David Shulkin dhe...

Heiko Maas: “Nevojitet zgjerim i Kombeve të Bashkuara”

Me kërkesën për të forcuar Kombet e Bashkuara ministri i Jashtëm gjerman Heiko Mass filloi fushatën që vendi i tij të marrë një vend...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!