Hetuesit turq bastisin rezidencën e konsullit saudit

Hetuesit turq hynë në rezidencën e konsullit saudit në Stamboll, për të mbledhur më shumë prova rreth zhdukjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Zyrtarët turq...

Krime: 19 të vrarë; incidenti klasifikohet si “vrasje masive”

Së paku 19 njerëz u vranë dhe dhjetëra u plagosën nga sulmi në një kolegj në Krime - rajon ukrainas i aneksuar nga Rusia. Zyrtarët...

SHBA jep 10 mln dollarë për kreun e kartelit të drogës me shtrirje në...

Departamenti amerikan i Drejtësisë njoftoi se ka ngritur 15 padi kundër anëtarëve të një prej karteleve më të mëdha të drogës në Meksikë. Prokurori i...

Vrasja e gazetarit, mediat: I prenë gishtat dhe pastaj kokën në prani të zyrtarit...

Mediat turke kanë nxjerrë sot në dritë detaje të reja në lidhje me vrasjen Jamal Khashoggi. Disa prej tyre kanë shkruar sot se ka...

Kanadaja legalizon kanabisin

Kanadaja është bërë vendi i dytë pas Uruguait për të legalizuar posedimin dhe përdorimin e kanabisit. Tregu mbarëkombëtar për kanabis u hap të mërkurën në...

Hungari, ndalohen të pastrehët

Në Hungari hyn në fuqi ligji për ndalimin e të pastrehëve. Qeveria pretendon, se me këtë ligj do të shpëtojë jetë: Kritikët e konsiderojnë...

Konferenca e investimeve në Arabi, braktiset edhe nga europianët

Shefat e disa prej bankave dhe firmave të financave më të mëdha të Evropës janë tërhequr nga një konferencë e investimeve e profilit të...

Kryeministri armen jep dorëheqjen, i hap udhë zgjedhjeve të reja

Kryeministri armen Nikol Pashinyan njoftoi dje dorëheqjen nga posti i tij, në mënyrë që parlamenti të shpërbëhej dhe të zhvilloheshin zgjedhje të parakohshme. Ish-udhëheqësi i...

Konsulli saudit ikë nga Turqia gjatë hetimeve për zhdukjen e Khashoggit (FOTO)

Konsulli i Përgjithshëm i Arabisë Saudite në Stamboll Mohammad al-Otaibi u largua nga Turqia për në Rijad, njofton Anadolu Agency duke cituar burime diplomatike. Largimi...

Marok, shtatë të vdekur e 86 të plagosur nga përplasja e një treni

Të paktën shtatë vetë vdiqën dhe 86 u plagosën kur një tren doli nga shinat në afërsi të kryeqytetit të Marokut, Rabatit. Në mesin e...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!