Asanzh ka marrë dokumente të Ekuadorit për identifikim

Themeluesi i Uikiliksit, Xhulian Asanzh, i cili mbi pesë vjet fshihet në ambasadën e Ekuadorit në Londër, ka marrë numër identifikimi prej shtetit amerikanojugor,...

Rrëshkitja e dheut në Kaliforni, veç të vdekurve, shumë persona ende të pagjetur

Qindra punëtorë shpëtimi janë duke kontrolluar rrënojat në Kaliforninë juglindore për për të zhdukurit nga rrëshkitja e dheut, rreth 17 persona, njofton BBC, përcjell Syri.net. 28...

Grabitje spektakolare në hotelin e njohur francez, vidhen stoli me vlerë 4.5 milionë euro...

Një grabitje e armatosur ka ndodhur në hotelin e njohur të Parisit “Ritz”. Grabitësit e armatosur kanë thyer vitrinën e një dyqani dhe kanë...

Lidhja Arabe i kundërpërgjigjet Trumpit për Jerusalemin

Lidhja Arabe do të takohet më 1 shkurt për të diskutuar si të kundërshtojë vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump për njohjen e Jerusalemit,...

Sa “kushton” Kim Jong-un? Pasuria, mosha, jeta luksoze, si dhe fakte të tjera rreth...

Kim Jong-un ka qenë lider suprem i Koresë së Veriut që nga viti 2011 dhe është raportuar të ketë një zakon të shpenzimeve masive....

‘Ngrinë’ SHBA-të, Australia ‘digjet’ – në Sahara bie borë (VIDEO)

Në rrjetet sociale kanë filluar të qarkullojnë fotografi të ndryshme që dokumentojnë temperaturat ekstreme të larta por edhe të ulëta që po mbizotërojnë në...

I kërkoi taksistit ta filmojë live në Facebook, adoleshentja kryen vetëvrasje duke kërcyer nga...

Një taksist është marrë në pyetje nga policia, pasi filmoi live në Facebook një 18-vjeçare duke kërcyer për vdekje nga ura. Nittaya Sawasdiwan kishte kërcyer...

Trump mund të intervistohet në kuadër të hetimeve për Rusinë

Këshilltari special amerikan, Robert Mueller, ka informuar Shtëpinë e Bardhë, se ka mundësi të kërkojë intervistimin e presidentit amerikan, Donald Trump, në kuadër të...

SHBA: Një satelit i spiunimit është shkatërruar

Një satelit i spiunimit i Shteteve të Bashkuara i lansuar nga baza ajrore, Kejp Kanaveral, në Floridë, në kuadër të raketës SpaceX, ka dështuar...

Rusia i kundërshtoi deklaratat e shefit të agjencisë CIA

Zyrtarët rusë dje i kanë hedhur poshtë akuzat e drejtorit të agjencisë amerikane CIA, Mike Pompeo, se rusët po përpiqen të ndërhyjnë në zgjedhjet...