SHBA, dy të vdekur dhe 12 të plagosur nga të shtënat në shkollë

Një 15-vjeçar ka hapur zjarr në një gjimnaz në perëndim të Kentuckyt këtë të martë, duke lënë të vdekur dy shokë klase dhe duke...

Gjenerali britanik: Ushtria ruse do sulmojë shpejt dhe Perëndimi do humbasë 11 orë më...

Drejtuesi i Ushtrisë britanike, gjenerali Sir Nikolas Karter, e përshkroi Rusinë si kërcënimin më të madh për Britaninë e Madhe, që nga lufta e...

Berlusconi: Nën drejtimin tim, Rusia iu afrua NATO-s

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi deklaroi sot se nën drejtimin e tij, Rusia iu afrua NATO-s më shumë se 15 vjet më parë. Gjatë një vizite...

​Nëna ua shet djalin 9-vjeçar pedofilëve në Gjermani

Nëna e tij (47) dhe partneri i saj i jetës (37) përdhunuan djalin e tyre për vite me radhë dhe ua shitën pedofilëve në...

Mogherini tejet e shqetësuar nga ofensiva turke në kufirin sirian

Shefja e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federica Mogherini u shpreh sot shumë e shqetësuar për operacionin ushtarak të ndërmarrë nga ushtria turke në veri...

Zvicra, ndër vendet më të sigurta në Evropë

Zvicra është një nga vendet më të sigurta në Evropë, por edhe botë, ku niveli i krimit është shumë i ulët, sidomos në krahasim...

Avokatja muslimane nxirret jashtë gjykatës për shkak të mbulesës

Avokatja praktikante Belfakir, e cila u nxor jashtë nga gjykatësi për shkak të mbulesës gjatë një seance në Gjykatën Rajonale Administrative në Bolonjë, për...

Afrin, vazhdon operacioni i forcave turke

Forcat e Armatosura të Turqisë, sëbashku me Ushtrinë e Lirë Siriane, prej tre ditësh vazhdojnë me operacionin ne Afrin që kontrollohet nga forcat kurde...

Pence: Ambasada amerikane në Jerusalem në vitin 2019

Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, thotë se Shtetet e Bashkuara do ta hapin Ambasadën në Izrael, në Jerusalem, në vitin 2019. Pence, i cili gjendet për...

OKB diskuton sot për Sirinë

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të mbajë sot bisedime mbi gjendjen në Siri. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Jashtëm...