Papa Françesku: Bota pranë një lufte bërthamore

“Kam frikë për një luftë bërthamore, jemi në limit”. Kështu ka deklaruar Papa Francesku teksa fluturonte për një vizitë në Kili. Reagimi i tij përkonte...

Prifti Rus Vladislav Sohim pranon Islamin !

“Islami është feja e vetme e drejtë” Vladislav Sohim me vite të tëra ishte prift në Kishën Ortodokse Ruse. Gjatë kërkimit të së vërtetës ai...

Temperatura -62 gradë e prish edhe termometrin në fshatin më të ftohtë në botë...

Fshati më i ftohtë në botë, Oymyakon në Siberi, gati ka thyer rekordet. Temperatura mesatare gjatë muajit Janar në fshatin rus është -50C, por këtë...

Filipine: Evakuohen 9 mijë njerëz për shkak të vullkanit

Më shumë se 9 mijë njerëz janë evakuuar pasi që një vullkan në Filipine ka filluar të gjuajë pjesë të llavës nga krateri i...

Shpërthen Erdogan: Kudo që të hyni ne do t’iu gjejmë, ngacmimi i kufijve është...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan gjatë fjalimit të tij në Kongresin e zakonshëm të AK Partisë në qytetin turk Tokat deklaroi se do...

Kanadaja do të lëshojë viza ekspres, kërkon punëtorë

Kanadaja në fillim të vitit të ardhshëm do të lëshojë viza ekspres të cilat pritet të zgjidhin problemin e këtij shteti sa i përket...

Dalin pamjet e avionit me 162 pasagjerë që del nga pista në Turqi (VIDEO)

Avioni i linjës Ankara-Trabzon ka dalë nga pista teksa po bënte uljen. Fatmirsisht nuk raportohen të dëmtuar apo viktima. Në bordin e avionit ishin plot...

Kryeministri japonez u kërkon vendeve baltike ta përkrahin presionin ndaj Koresë V.

Kryeministri japonez, Shinzo Abe, u ka bërë thirrje anëtarëve të NATO-s, Estonisë, Letonisë dhe Lituanisë, të përkrahin presionin ndaj Koresë Veriore, derisa ishte në...

Rohani: Trump “ka dështuar” në prishjen e marrëveshjes bërthamore

Presidenti Iranian, Hassan Rohani ka thënë se administrata e presidentit amerikan, Donald Trump “ka dështuar në prishjen” e marrëveshjes bërthamore të Teheranit me fuqitë...

“Der Spiegel””Një budalla i armatosur me armë bërthamore”

Revista gjermane “Spiegel” ka dalë me një kopertinë të fortë stigmatizuese ndaj presidentit amerikan Donald Trump: “Epoka e zjarrit dhe tërbimit”, duke ironizuar reagimin...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!