Erdogan emëron dhëndrin e tij, ministër të financave

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan e ka emëruar dhëndrin e tij si ministër i Financave të vendit pasi u betua në një mandat...

Paris, 5 mijë policë për të mbrojtur turistët këtë verë

Ashtu si në të gjitha qytetet, por në veçanti në Paris do të vihen në dispozicion rreth 5000 oficerë policie për të mbrojtur turistët,...

Rinis operacioni për të nxjerrë femijët nga shpella, 8 veta u nxorën një ditë...

Një zyrtar tajlandez tha se faza e tretë e operacionit për shpëtimin e katër djemve dhe të trajnerit të tyre të futbollit, të cilët...

Sekretari Pompeo viziton Kabulin

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo bëri të hënën një vizitë të shkurtër në Kabul, ku premtoi mbështetje ndaj përpjekjeve të Presidentit Ashraf Ghani për...

Jeremy Hunt emërohet sekretar i jashtëm i Britanisë

Kryeministrja britanike Theresa May emëroi të hënën zotin Jeremy Hunt si sekretar të ri të Jashtëm. Emërimi vjen pas dorëheqjes së paraardhësit të tij Boris...

Tajlandë, nxirren 8 djem nga shpella. Mbeten ende 4 dhe trajneri

Zhytësit profesionistë kanë mundur të nxjerrin edhe 4 djem të tjerë nga shpella e përmbytur në veri të Tajlandës, në ditën e dytë të...

Erdogan dhe betimin dhe prezantoi kabinetin e ri qeveritar

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, pas marrjes së detyrës zyrtare si presidenti i parë i vendit nën sistemin e ri të qeverisjes, theksoi...

Kina fajësohet për dëmtimin e shtresës mbrojtëse të Tokës

Shkurtimi i çmimeve të izolimit për shtëpi nga Kina është fajësuar për pikën masive në emetimet ilegale që po shkatërrojnë shtresën e ozonit të...

Brexit, ministri i Jashtëm britanik jep dorëheqjen

Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson ka dhënë dorëheqjen mes krizës gjithnjë e në rritje politike për shkak të strategjisë së Britanisë së Madhe...

Elon Musk dizajnon një pajisje për t’i shpëtuar fëmijët tajlandezë të ngujuar në shpellë...

Multi-miliarderi dhe futuristi, Elon Musk, ka prodhuar një cilindër në formë të nëndetëses, e cila ka madhësinë e nevojshme për ta zënë një fëmijë. Kjo...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!