Specialja thërret në telefon ambasadorin e Kosovës në Shkup, ja detajet e kësaj bisede

Ambasadori i Kosovës, në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj ka treguar se është thirr në telefon nga Gjykata Speciale. Dedaj përmes një postimi në Facebook,...

Baton Haxhiu: Dëshirë e imja është që LVV me i marrë 80 ulëse

Gazetari dhe analisti i njohur kosovar, Baton Haxhiu u shprehë se ka dëshirë që LVV të marr 80 ulëse në Kuvendin e ardhshëm të...

Hoxhaj sërish ftoi Kurtin në debat

Kandidati për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, planin për rimëkëmbje të shëndetësisë e ka prezantuar edhe para infermierëve të...

Sondazhi/Mbi 49% e kosovarëve e duan kryeministër, Albin Kurtin

Sondazhi i ri nga PIPOS, i cili po prezantohet në Rubikon të Klan Kosovës, ka përfshirë 1500 respodentë, shkruan Syri.net Kosova. Sipas këtij sondazhi po...

Sondazhi i T7: VV: 50.83 %, PDK: 16.94, LDK:15.97, AAK: 7%

Kompania që ka kontraktuar Gazeta Express dhe T7 për të bërë një sondazh në Kosovë, ka dalë me rezultatet e para. Në këtë sondazh, prin...

Avdullah Hotit rrobat e skijimit i kushtojnë 600 euro (FOTO)

Sipas një llogaritjeje që është bërë në grupin në Facebook, “Maniakë t’Skijimit”, rrobat e kryeministrit në detyrë dhe rikandiduesit për këtë post, Avdullah Hotit,...

KQZ-së i rekomandohet të certifikojë listat siç janë sjellur nga partitë

Komisioni i Qendror i Zgjedhjeve ka marrë propozimin nga Zyra për Regjistrimin e Partive Politike dhe Certifikim që t’i certifikojë të gjithë kandidatët për...

Kosnetti fton prokurorët e Kosovës të inspirohen nga Anton Çetta

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në Konferencën Vjetore të Prokurorëve, ka ftuar prokurorët kosovarë të inspirohen nga figura e shquar kombëtare, Anton Çetta,...

Masat e reja, anulohet fluturimi Prishtinë – Milano

Ka nisur anulimi i fluturimeve nga Kosova për në Itali. Një i tillë, i planifikuar sot për në Milano, është anuluar ka thënë zyrtari...

KQZ merr sot vendim për Kurtin dhe 46 kandidatët tjerë që kanë probleme me...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë sot mbledhjen e radhës.Aty do të vendoset për certifikimin e partive politike bashkë me listat e kandidatëve. Kësisoj,...