Haradinaj: Ndarja për mua është luftë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur kundër idesë së shkëmbimit të territoreve me Serbinë, duke vlerësuar se “ndarja është luftë”, raporton KosovaPress. Këto komente...

Avdullah Hoti: S’ka pajtim me koalicionin qeverisës

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka deklaruar se nuk ka pajtim me koalicionin qeverisës. Përmes një shkrimi në Facebook ai ka thënë...

Thaçi tregon çfarë foli me Vuçiq-in në “takimin më të rëndë deri tani” (VIDEO)

Presidenti i Kosovës ka dhënë një intervistë ekskluzive për Zona e Debatit me t’u kthyer nga Brukseli. Hashim Thaçi ka deklaruar në Klan Kosova se...

Sipas projektligjit të ri kështu do të jenë pagat në Kosovë

Sipas projektligjit të ri për pagat, i pari për nga pagesa do të jetë i pari i shtetit, pasuar nga kryeministri, kryekuvendar e kryetari...

Çka i lidh kosovaren 23-vjeçare me vrasësit malazezë që u arrestuan dje në Prishtinë

Bandës kriminale që u zu nga policia, pos që u kërkuan për vrasje e kidnapime, iu gjetën edhe substanca narkotike dhe armë. Kosovarja 23-vjeçare,...

Sevdai Radogoshi ‘Qumili” sot në gjyq pse rrahu motrën.Ja çfarë ndodhi

Sevdai Radogoshi, i akuzuar për veprën penale të rrahjes, sot ka dalë para Gjykatës Themelore në Gjakovë. Radogoshi i njohur si ‘Qumili’, po akuzohet nga...

Kjo është vajza nga Kosova që arrestua me grupin kriminal nga Mali i Zi/FOTO

Policia e Kosovës ka arrestuar në mbrëmjen e më mërkurës katër persona, dy malazez, një shtetas serb dhe një shtetase e Kosovës. Sipas mediave vendor...

Si gënjyen “Baballarët e Kombit” plus Baton Haxhiu për dramën në avion

Dramën që e shitën në opinion “Baballarët e Kombit” përmes gazetarit Baton Haxhiu, rezulton që ishte një gënjeshtër e pastër. Sipas tyre, Kulla e...

Kush është Mario, malazezi i tmerrshëm që u arrestua mbrëmë në mes të Prishtinës

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy shtetas të Malit të Zi, të kërkuar përmes INTERPOL-it për vepra të ndryshme penale. Sipas "fosmedia.me", në...

Të dyshuar për vrasje dhe rrëmbim – Kush janë dy malazezët e arrestuar dje...

Një aksion i Njësive Speciale të Policisë dje në lagjen Kalabria të Prishtinës ka rezultuar me arrestimin e katër personave. Tre prej tyre kanë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!