Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë 15 marrëveshje

Mbledhja e përbashkët në mes të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë pritet të mbahet së shpejti. Kështu ka bërë më dije për gazetën...

Njihuni me policen serbe që di shqip dhe mban në kraharor stemën e Kosovës

Në stacionin e Policisë në Graçanicë janë 41 policë serbë dhe 12 shqiptarë. Svetlana Kapetanovic, është police serbe dhe ka 13 vite që punon...

Sot, Kuvendi voton për shkarkimin e Aida Dërgutit

Në seancën e sotme plenare të Kuvendit, në rend dite ndër të tjera është dhe propozimi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje për shkarkimin...

Rreth 25% e popullsisë së Kosovës e konsumon duhanin

Sot shënohet Dita Botërore pa Duhan. 31 maji është Dita Botërore pa Duhan, OBSH dhe partnerët tjerë shënojnë këtë ditë, duke ngritur çështjen e...

Mospajtimet rreth Thaçit bllokojnë Platformën qeveritare për dialog

Dallimet brenda koalicionit, por edhe refuzimi i opozitës sa i përket rolit prijës të presidentit Hashim Thaçi në dialog me Serbinë ka bërë që...

Rrëfimi emocional i Dautit: Unë dhe Ramushi i kemi nga 20 plumba në trup

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, me...

Vuçiq si kurrë më parë: Mund të kemi kompromis të ‘dhimbshëm’ me Kosovën!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq deklaroi se duhet të arrihet një kompromis përfundimtarë ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, në bisedimet që po zhvillohen në Bruksel. Në...

Mbyllen kazino e bastore në Ferizaj

Në Ferizaj janë mbyllur 4 kazino dhe bastore për shkak të mosrespektimit të ligjeve në fuqi. Ditë më parë, Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...

Sipas Albulena Haxhiut, PSD-ja nuk do të kalojë as pragun zgjedhor!

Albulena Haxhiu ka folur për përçarjet në Vetëvendosje, kërkesën për zgjedhje dhe PSD-në.Thotë se këta të fundit nuk do e kalonin as pragun zgjedhor.Deputetja...

Tahiri: Kosovës s’i nevojitet dënimi me vdekje

Ministri i Drejtësisë i Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se dënimi me vdekje nuk mund të aplikohet assesi si ndëshkim për kryerësit e vrasjeve. “Dënimi...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!