Dem Shehu nga burgu i uron djalit ditëlindjen e 8

Që të kalitësh si me Penë ashtu edhe me Pushkë - Kjo thënje le të përcjellë në Jetë ,Sylë Dema. Biri im,Urime Ditëlindjen e 8-të...

“Këtu fshihet diçka…”, pse Thaçi nuk ka guxim që të ballafaqohet sy me sy,...

Profesor, doktor, Binak Maxharraj, përmes një postimi në facebook, ka pyetur presidentin Thaçi, se a i ka mbetë ndonjë dekoratë për familjen e...

Konflikt i pastër Interesi, anëtari i Bordit të Agjencisë së Akreditimit bën reklamë për...

Anëtari i Bordit të Agjencisë së Akreditimit në Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Xhavit Rexhaj ka vepruar kundërligjshëm duke u bërë pjesë e...

Reagimi i familjes së hoxhës që ofendoi babanë e vdekur të Ramushit

Familja e imamit Bedri Bytyqi, që u bëri thirrje të gjithë hoxhallarëve të mos marrin pjesë në varrimin e babait të kryeministrit Haradinaj, ka...

Kolegji ISPE dhe Universiteti Seinäjoki sjellin në Kosovë Fakultetin e Infermierisë

Kolegji ISPE ka nënshkruar të mërkurën marrëveshje Bashkëpunimi me Universitetin e Shkencave të Aplikuara Seinäjoki në Finlandë, nëpërmes të cilës studentëve kosovarë do t’ju...

Olluri: Beg Rizaj nuk ishte dëshmor, Deçani është njollosur me statujën e tij

“A duhemi me protestu edhe kunder njollosjes se qyteteve me statuja te njerezve te dyshimte? Eshte fakt qe Beg Rizaj ka qene pjese e UÇK-se....

Rama emëron këshilltarin nga Kosova, Zëvendësministër të Jashtëm

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama si dhe Këshilli i Ministrave në Shqipëri, kanë emëruar kosovarin Gent Cakaj, në postin e Zëvendësministrit për Europën dhe...

Minatorët e ”Trepça” në protesta masive nëse Qeveria s’merr parasysh deri të hënën vërejtjet...

Minatorët e gjigantit metalurgjik ”Trepça”  kanë vënë paralajmërim për Qeverinë e Kosovës si dhe për Komisionin Parlamentar për Zhvillimin e Ekonomik që të marrin...

LDK-ja po punon për ta rrëzuar qeverinë Haradinaj

Deputetja Hykmete Bajrami në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se partia e saj, LDK-ja nuk e ka harruar mundësinë për ta rrëzuar qeverinë...

Kryetari i kësaj Komune bashkë me stafin heqin dorë nga mëditjet

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati bashkë me stafin e tij kanë bërë sot një veprim që rrallë është bërë në udhëheqjet komunale...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!