U sulmua me vezë, flet zv/kryeministri Avdullah Hoti: Ja kush janë porositësit, zbulon qëllimin...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është sulmuar me vezë deri sa ishte afër ndërtesës së qeverisë. Videoja, në të cilën shihet një person, duke hedhur...

Kush po tenton ta njollosë qeverinë Kurti?

Prof.dr. Binak Maxharraj, ka reaguar lidhur me skandalin e “njohjes” së Xhamajkës. Përmes një postimi në Facebook, Maxharraj e ka quajtur këtë skandal...

Lajçak pritet të emërohet si përfaqësues i posaçëm evropian për dialogun Kosovë – Serbi

Pikërisht në ditën kur në EUobserver është botuar opinioni i dy analistëve nga një institut i Gjermanisë, që kundërshtojnë emërimin e ministrit të Jashtëm...

Visar Ymeri tregon arsyet pse u largua nga PSD-ja

Visar Ymeri ka treguar arsyet e largimit nga partia Socialdemokrate. Ymeri ka theksuar se pas humbjes në zgjedhje ka patur një komunkim të gjerë...

Albin Kurti merr një vendim për të gjithë ministrat e tij

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë me dije ministrave të kabinetit të tij që marrëveshjet apo projektet, të mos implementohen e publikohen...

Ish-agjenti i SHIK-ut: Ja kur filloi plani për ndarjen e Kosovës, përmend emrat…

Ideja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe homologut të tij serbë, Aleksandër Vuçiqit e mbështetur edhe nga kryeministri shqiptar Edi Rama dhe gazetari...

Presidenca: Njoftimi për njohjen nga Xhamajka erdhi zyrtarisht nga Çitaku

Zyra e Presidentit të Republikës reagoi pas mohimit të lajmit se Xhamajka ka njohur pavarësinë e Kosovës. Nga Presidenca thonë se njoftimi për njohje...

Lladrovci bën homazhe tek varri i Shaban Polluzhës

Me rastin e shënimit të 75-vjetorit të rënies së Heroit të Kombit, Shaban Polluzha, kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci me bashkëpunëtorë dhe...

Konjufca: Vlora na e kumtoi njohjen nga Xhamajka

Glauk Konjuvca Mbrëmë, Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, znj. Vlora Çitaku, përmes postës elektronike e ka njoftuar Ministrinë e...

Mashtrimi me njohjen nga Xhamajka, Konjufca vepron

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka reaguar pasi që nga Xhamajka mohuan se kanë njohur pavarësinë e Kosovës, ashtu si kishte lajmëruar...