Corteville: Ambasada e SHBA-së po diskuton për masat ndaj liderëve nëse vendosin për shfuqizimin...

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, ditë më parë ka paralajmëruar liderët kosovarë se nëse vazhdojnë me iniciativën për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën...

Paraqitet sërish AKSH, kërcënon presidentin dhe kryeministrin! (Dokument)

E ashtuquajtura Armata Kombëtare Shqiptare kërkon nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që mos ta votojnë demarkacionin me Malin e Zi.“Deputetët të cilët votojnë...

Të dorëhequrit që nuk e votuan Kurtin për kryetar të Vetëvendosjes

Asnjë prej zyrtarëve të cilët kanë dhënë dorëheqje nga pozitat në Vetëvendosjes s’kanë dalë të votojnë në zgjedhjet për kryetar të Vetëvendosjes. Në mesin e...

Dalin përgjime telefonike pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, flitet për autorin e vrasjes

ak orë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, bashkëpunëtorët e tij dhe politikanë serbë në Kosovë dhe Beograd përjashtonin opsionin që prapa vrasjes qëndrojnë shqiptarët....

Nis votimi për kryetar të Vetëvendosjes

Ashtu siç është paralajmëruar në orën 10:00 ka nisur procesi i votimit për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Për këtë post ka vetëm një kandidat. Është...

LDK homazhe te varri i Rugovës: Presidenti ka qenë dhe mbetet simbol i liderit...

Kryesia e LDK-së, ka bërë homazhe të varri i ish Presidentit, Ibrahim Rugova, në Velani. Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka thënë se Presidenti Rugova...

​Dy vendime për lirimet nga taksat kanë hy në fuqi

Dy vendimet e Qeverisë për lirimet nga taksat doganore për lëndë të para për prodhuesit vendor kanë hynë në fuqi më 1 janar të...

Nëntë vjet nga shpërbërja e TMK-së në FSK

Ishte viti 1999 ku nisi çarmatimi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t’u shndërruar më vonë në Trupat Mbrojtëse të Kosovës. Nuk shkoi shumë dhe...

Ministria e Arsimit: Mbesin vetëm dy universitete publike

“Këto universitete mund të jenë dy universitete në tërë Kosovën, të tjerat si kampuse apo degë të universiteteve por gjithmonë duke i rishikuar programet...

Vëllai i Rexhep Selimit flet për plagosjen

 nisje të bisedës Selimi ka sqaruar se lëndimi I tij është një gërvishtje sipërfaqësore në krahun e majtë. “Është vetëm një gërvishtje kam qëndruar...