Haradinaj premton ulje të pagës së tij: Do t’ua rrit policëve, mjekëve dhe mësuesve

Në mbledhjen e mbajtur sot nga Qeveria e Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj ka premtuar rritje të pagave. Haradinaj është shprehur i bindur se do të...

Themelohet Zona e Veçantë Ekonomike Amerikane

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për themelimin e Zonës së Veçantë Ekonomike Amerikane. Ky vendim është mbështetur në propozimin e Grupit Punues të...

Ramiz Lladrovci dorëzoi padinë kundër Milaim Zekës, ja përse?

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, i ka ushtrua dy padi, një kundër deputetit Milaim Zeka dhe një kundër Televizionit T7. Sipas tij, këto padi janë...

Labinot Tahiri braktis partinë e Pacollit, shumë shpejt pjesë e Vetëvendosjes

Deputeti Labinot Tahiri tashmë ka marrë vendim që të largohet nga partia e Behgjet Pacollit, Aleanca Kosova e Re. Tahiri ka konfirmuar se ka...

Gjobat ndaj Xhakës e Shaqirit, ministri kosovar ofron pagën e tij për shlyerjen

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Kosovë, Bajram Hasani ka vendosur që pagën e tij ta japë për të paguar një pjesë të gjobës...

Deputeti i AAK’së: Mos ofroni pare për Xhakën e Shaqirin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka kritikuar shqiptarët që po ofrojnë para nga xhepat...

Lutfi Haziri s’e duron Vjosa Osmanin, i reagon pasi ajo poston për Thaçin e...

Vjosa Osmani ka marrë një reagim nga nënkryetari i partisë, Lutfi Haziri pas një shkrimi për presidentët Thaçi dhe Vuciq. Deputetja e LDK’së Vjosa Osmani,...

Osmani: Thaçi po e glorifikon ministrin e Millosheviqit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka kritikuar ashpër Presidnetin, Hashim Thaçi. Osmani përmes llogarisë së saj në Facebook, ka komentuar deklaratën e...

Si u rrah i riu shqiptar në Suhadoll nga fqinjët serbë pasi Zvicra mundi...

Ndërkohë që shqiptarët, kudo nëpër botë, po vazhdonin të ekzaltoheshin pas golave të fitores së Xhakës dhe Shaqirit ndaj Serbisë, e serbët po e...

Robelli: Qëllimi im nuk ka qenë të lëndoj asnjë ndenjë fetare

Enver Robelli Miq të dashur, lexues, lexuese, dashamirë dhe dashakeqës! Tani që tymi i barutit digjital është hequr dhe të gjithë mund të shohim më kthjellët,...