Vetura e komunës vozitet nga djali i zyrtarit komunal/FOTO

Gjatë një kontrolli për drogë në një lokal në Leposaviq është sekuestruar një veturë zyrtare. Një veturë zyrtare që vozitej nga djali i një zyrtari...

Arrestohet në kufi shtetasi serb, tentoi të fus drogë në Kosovë

Një serb, shtetas i Serbisë, është arrestuar në pikë kalimin kufitar “Dheu i Bardhë”, pasi ka tentuar të fus substancë narkotike të llojit heroinë. Policia...

Skandaloze/Pse operacionet në Kosovë vetëm në spitale private, kush po përfiton (VIDEO)

Ka paqartësi për heqjen e një pjese të shpenzimeve nga Ministria e Shëndetësisë Në shëndetësi ka jo pak probleme. Mangësi është se në spitale...

Sivjet, veç 1 milion euro për Kompleksin Memorial në Prekaz

Nuk kanë mundur t’i rrënojnë topat, granatat dhe as bombat e Serbisë, por kulla dhe shtëpia e pamposhtur në Kompleksin Memorial në Prekaz mund...

Vërshohet Deçani, gjendja alarmante (Video)

Gjendje alarmante është paraqitur në mëngjesin e sotëm në Deçan. Ka mjaftuar që të bije pak shi dhe Deçani të kthehet në pellg. Lajmi.net posedon disa...

Paralajmërimi i deputetit të Nismës

Më 6 shkurt kryeministri malazez, Dushan Markoviq do ta vizitojë Kosovën, për të diskutuar njërën nga temat kryesore tash e tri vite, atë të...

Tërheqja taktike e komandantëve

Tre liderët politikë në vend përfundimisht janë tërhequr nga iniciativa për shfuqizimin e Gjykatës Speciale që kishte nisur javë më parë e që ishte...

Dialogu Kosovë-Serbi rifillon në fund të muajit shkurt, thotë Arifi

U bënë pothuajse dy javë që pala serbe ndërpreu dialogun me Kosovën, e kjo për shkak të vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare Serbe...

Vdes në vendin e punës një punëtor i KEK-ut

Një punëtor i KEK-ut, ka vdekur në vendin e tij të punës, njofton Sindikata e Re e Korporatës Energjetike të Kosovës. Siç bëhet me dije...

Mori 40 mijë euro, zbulohet vrasësi i Ivanoviçit (FOTO)

Stefan Cvetkoviç, gazetar nga Serbia, ka publikuar disa fotografi për të cilat beson se ishin të personave të përfshirë në vrasjen e Oliver Ivanoviçit. Cvetkoviq...