Tahiri kërkon zbardhjen e krimeve të luftës

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri në një intervistë për Danas ka pohuar se dy pengesat kryesore për bashkëpunimin në mes Kosovës dhe Serbisë në...

Analisti serb: CIA e di se kush e vrau Ivanoviqin

Analisti i njohur serb i çështjeve ushtarako-politike, Miroslav Lazanski ka thënë se CIA e di se kush e ka vrarë liderin e SDP-së në...

Britanikët përjashtohen nga “Trepça”

Me 10 tetor të vitit të kaluar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ambasadori Britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, i kishin vënë firmat e...

Mediat kroate zbulojnë skenarin, ja pse Shërbimi Sekret Serb e vrau Oliver Ivanoviqin

«Serbët nuk e kanë të panjohur ta heqin qafe cilindo politikan të tyre, i cili nuk u shkon për shtati. Ne kemi shërbim jashtëzakonisht...

Labinot Tahiri jep dorëheqje: Mos më thirrni më për punësime

Deputeti Labinot Tahiri ka dhënë dorëheqje nga posti i zëvendëskryetarit në Aleancën Kosova e Re. Thotë se po tërhiqet nga ky funksion pasi në parti...

Prokurori Syla: Po punojmë në zbulimin e vrasësve të Ivanoviqit

ryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Shyqri Syla në një prononcim për Telegrafin tha se janë duke punuar intensivisht dhe krejt angazhimet janë në...

Haradinaj: Dialogu Kosovë-Serbi është i paalternativë, duhet të rezultojë me marrëveshje gjithëpërfshirëse

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi është pa alternativë dhe si i tillë duhet të kontribuojë në përmirësimin e jetës...

Zbulohet harta që serbët kanë bërë gati për ndarjen e Kosovës

Që zhvillimet e tanishme – vrasja e Ivanoviçit –  nuk janë rastësi, kjo dihej dhe janë paralajmëruar nga qarqe të rëndësishme ndërkombëtare dhe mediatike,...

Gjermania lëshon viza pune deri në 2020-tën

Shkuarja e kosovarëve drejtë vendeve të huaja për të gjetur një vend pune është gjithnjë e lartë. Gjermania vazhdon të jetë ndër vendet më...

Deklarat e Ramës për Maqedoninë dhe Kosovën, “çmendet” Putini e Rusia!

Deklaratat e fundit të kryeministrit shqiptar Edi Rama për Serbinë, në kontekstin e Kosovës dhe Maqedonisë, janë diçka që mund të shkaktojnë konflikte të...