Ministri Bekteshi në vizitë pune në Likovë: Zona e lirë në Likovë realizohet së...

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ai i Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapëesinor Sadulla Duraku dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi, të shoqëruar...

MPB: Ja si u mbyt në Matkë 31 vjeçarja shtatzënë nga Kosova

Një grua 31-vjeçare nga Kosova dje është mbytur në lumin Treska në Saraj. Siç theksojnë nga MPB, bëhet fjalë për M.C. nga Prishtina, e...

Zaevi e çon menjëher ministrin në Strumicë që u godit nga moti i keq,...

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Ljupço Nikollovski sot do të vizitojë rajonin e Strumicës, i cili u godit dje nga moti...

3 pleq mbajnë të bllokuar qendrën e qytetit të Shkupit

Tre pleq tanimë disa ditë mbajnë të bllokuar qendrën e Shkupit para Kuvendit, në shenjë revolte për marrëveshjen me Greqinë për emrin, shkruan Fakte....

MPB jep detaje për arrestimet e bëra dje në Strugë

Ministria e Brendshme njoftoi detajet e veprimeve të djeshme në Strugë. Ata raportuan se shtatë vetë u arrestuan për trafik të paligjshëm të drogës...

Zaev: Marrëveshja me fqinjët, përfitime të gjithanshme

Kryeministri Zaev shpreson se marrëveshja e fqinjësisë së mirë me Bullgarinë dhe ajo për emrin me Greqinë do të kontribuojnë për bashkëpunim më intensiv...

Sheqerinska: Ivanov të mos pengojë qytetarët që të vendosin vetë për të ardhmen e...

Në samitin e NATO-s këtë vit në korrik, presim ta përmirësojmë gabimin që vendi ynë e lëshoi mundësinë që të bëhet anëtare para dhjetë...

Partitë politike ta mbajnë fjalën

Hapja e Kushtetutës për zbatimin e marrëveshjes së Prespës që do të përdoret për ndryshim dhe që do të çojë në promovimin e të...

VMRO-DPMNE sot proteston në Strumicë

Partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE sot do të organizojë në protestë në qytetin e Strumicës. Protesta do të jetë në formë të një...

Kush është shqiptari nga Maqedonia i ftuar në inaugurimin e presidentit turk Erdogan (FOTO)

Të hënën bëhet inaugurimi i Presidentit të Republikës së Turqisë, R. T. Erdoğan. Me këtë rast janë ftuar personalitete të larta jetës politike, arsimore e...