Pse po vonohet zëvendësimi i funksionarëve të ASH-së?

- Që kur Aleanca për Shqiptarët braktisi Qeverinë e Kryeministrit Zaev, postet e tyre ende nuk janë zëvendësuar me të tjerë. Që do të...

Gruevski e humb rrugën, në vend se te rasti “Tanku”, paraqitet te rasti “Monstra”

Ish kryeministri Nikolla Gruevski, i akuzuar në disa raste të PSP-së sot gaboi terminin për rastin “ Tenk” për më shumë se një orë,...

Imer Selmani “selfie” me Zaevin?!/FOTO

Ish-kryetari i DR-së, Imer Selmani është një nga figurat e mirënjohura të biznesit dhe politikës që vazhdon të ketë ndikimin e tij në skenën...

Aksione policore në Tetovë, zbulohen armë dhe drogë

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë, me urdhër gjykate ka kryer kontrolle në dy shtëpi, ku janë gjetur 500 gramë marihuanë dhe një...

Serwer: Mendoj se mund të arrihet një marrëveshje për emrin

Emri shpesh mund të jetë një shkak i mospajtimeve mes shteteve, veçanërisht nëse bëhet fjalë për emrin “Maqedoni”. Greqia për një kohë shumë të...

Përçarjet në Lëvizjen Besa thellojnë krizën në këtë parti (Video)

“Ideja vazhdon…” është thënia e postuar në rrjetet sociale e njërit nga themeluesit e Lëvizjes Besa, Zeqirija Ibrahimi. Në postim është i bashkangjitur paralajmërimi...

Gruevski e Jankulloska në gjykim për lëndën “Tank”

Në Gjykatën penale sot duhet të mbahet seancë për lëndën e PSP-së “Tank”, në të cilën të akuzuar janë ish-kryeministri Nikolla Gruevski, ish-ministrja e...

Djali i Kiro Gligorovit: Zgjidhja e emrit duhet të ketë dy fitues

Zgjidhja e kontestit për emrin me Greqinë duhet të ketë dy fitues, konsideron Vlladimir Gligorov i biri i ish-presidentit të Republikës së Maqedonisë Kiro...

Gruevski tërë javën do të kalojë nëpër gjykata

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski gati tërë javën do ta kalojë nëpër gjykata. Nga pesë ditë pune, ai për katër ditë rresht do të duhet të...

SMS-ja e Zaevit që do të zbardh të vërtetën rastin “Monstra”, ja çfarë iu...

Më anë të një sms-porosije, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dy vite më parë kishte  informuar familjarët e rastit "Monstra" se për shkak të...