Ish-kryetari i Kumanovës ja për ku po përgaditet

Ish-kryetari i komunës së Kumanovës, Zoran Damjanovski – Cic pas tre mandateve të fituara si kryetar komune ai së fundi po synon që të...

Strugani kapet me drogë dhe “diazepama” në Ohër

Stefan Dimoski zëdhënës i policisë informon Strugalajm se për shkak të dyshimit për kryerje të veprës penale “prodhim të paautorizuar dhe shitjen e drogave...

Kasami realizoi takime me personalitete të rëndësishme në Washington (Foto)

Pas takimit të djeshëm me kongresmenin Robert Alderhold, kryetari Kasami e ka përmbyllur vizitën dy ditore sot në Washington ku ai u takua edhe...

Biseda e analistit shqiptarë me Zaevin. Ja çka propozon

I nderuar kryeministër Zaev, kemi një propozim, besojmë se do pajtohen  të gjithë: maqedonasit, shqiptarët,  grekët, bullgarët, serbët, turqit, romët, me siguri dhe BE...

Bejta me akuza të rënda për Taravarin: “Ka sponsorizuar vrasjen e Selës”

“Arben Taravari ka dashur ta vrasë Ziadin Selën”, kjo ishte akuza e sotme e ish-kryetarit të Komunës së Gostivarit, me rastin e 100 ditëshit...
video

Duartrokitje nga grekët për Shilegov pasi foli në greqisht (VIDEO)

Dy kryetarët e qyteteve, të Shkupit dhe Athinës, Petre Shilegov dhe Jorgos Kaminis pas takimit të sotëm në Athinë, dhanë porosinë për bashkëpunim, ndërtimin...

Zhurnal: E vërteta mbi videon e rastit “ALFA”!? (VIDEO)

Emisioni “INSIDE” i cili është produkt mediatik i Agjencisë së Lajmeve Zhurnal së fundmi prolongoi pjesën e dytë të emisionit dedikuar për rastin “Alfa”...

Ministria e arsimit në Maqedoni shpall konkurs, rroga 1900 euro

Ministria e arsimit dhe shkencës ka shpallur konkurs për realizimin e mësimit plotësues të arsimit fillor në gjuhën amtare për fëmijët e qytetarëve të...

Pranimi i emrit Gornamakedonija – Vetëvrasës për shqiptarët

Emërtimi i vendit Gornamakedonija, pa te drejte te përkthimit, pasi kështu do të quhet edhe në gjuhet e botës (kurthe serbo-greke- maqedonase, propozim i...

Gruevski-gjykatësit: Çdo ditë jemi në gjykatë, kjo nuk është fer

Gjykatësi i rastit TNT solli vendim që seanca e sotme të anulohet për më 15 shkurt, megjithatë pala mbrojtëse shprehi pakënaqësi sepse seanca e...