Zaev dhe Filipçe: Do të bëjmë çmos që mos të na ikin mjekët e...

Qeveria e Republikës së Maqedonisë do të bëjë gjithçka për të mbajtur mjekët e rinjë në vend, respektivisht, të parandalojë braktisjen e vendit nga...

Në Maqedoni shkatërrohet një grup falsifikuesish të dollarëve amerikan

Tetë persona dyshohen për falsifikim parash, pasi që kanë lëshuar në përdorim gjithsej 34.800 dollarë amerikan, përmes një seli banke në Kavadar. Deri te ky...

Njihuni me ‘kasapët’ që po rrjepin qytetarët në Maqedoni

“PËRMBARUESIT NË MAQEDONI, KASAPË QË RRJEPIN E DHUNOJNË QYTETARËT, DEMOKRACINË DHE SHTETIN. Banda e përmbaruesve në Maqedoni, në emër të ligjit i rrjepin, dhunojnë...

Sipas “Kathimerinit”, marrëveshja për emrin e Maqedonisë është gati

Greqia dhe IRJM janë në garë me kohën për përfundimin e negociatave për zgjidhjen e kontestit për emrin, me qëllim që të mbërrihet Samiti...

Këto janë çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator Energjetik (KRRE) ka publikuar çmimet e reja të derivateve të Naftës. Kështu, çmimet me pakicë kanë rënë për 1,5 denarë. EuroSuper BS-95 do...

Mesiq lavdëron qeverinë e Zaevit

Ish presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq, në një bisedë ekskluzive për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal, ka folur për bisedimet midis Shkupit dhe Athinës rreth...

Dy të akuzuar pranojnë fajin, për tentim vrasjen e deputetit Ziadin Sela

Ceo Gjorgjievski dhe Stojan Pavleski, gjatë seancës së sotëme për tentim vrasjen e deputetit Ziadin Sela, më 27 prill në Kuvend, kanë pranuar fajin....

Bujar Osmani sot do të hudh gurë themelin e pikës kufitare „Bellanoc – Stançiç”

Sot, Zëvendëskryetari i Qeverisë i Republikës Maqedonisë, për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, do të merr pjesë në ceremoninë e vendosjes së gurë themelit të...

Zaev premton rroga më të larta për mjekët (VIDEO)

Kryeministri i vendit Zoran Zaev dhe ministri i Shëndetësisë Filipçe gjenden sot para specializantëve në mjekësi në ambientet e Muzeut të Artit Modern! Duke folur...

Ligji për gjuhën shqipe pret zgjedhjet e reja presidenciale?

Ligji për përdorimin e gjuhëve të bashkësive etnive vazhdon të zvarritet për shkak të refuzimit të presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov për ta dekretuar...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!