Shtyhet procesi gjyqësor për rastin “Monstra”, ja arsyet?

Për shkak të mungesës së kushteve teknike për dëgjimin e dëshmitarit të mbrojtur, seanca e sotme për lëndën “Monstra” është shtyer për 11 korrik. Në...

Zaev i godet në xhep deputetët

Ndër deputetët e rajonit, deputetët maqedonas për vitin 2017 rezultojnë kampionë shpënzimesh për harxhime rrugore. Sipas hulumtimeve të rrjetit të gazetarëve SKUP, llogaritë për...

Vazhdon gjykimi për vrasjen e Naip Rexhepit në Reçicë

Personat e përfshirë në ngjarjen e armatosur në Reçicë të Vogël, ku mbeti i vrarë Naip Rexhepi dhe disa të tjerë u plagosën, të...

ASH: Qeveria diskriminuese, merr masa për ta mbrojtur shëndetin e qytetareve të Manastirit, inferiore...

Një javë pas kërkesës së Bashkimit Evropian që një nga kushtet për çeljen e negociatave është edhe lufta me krimin e organizuar dhe korrupsionin,...

Lukarevska: Bashkësitë fetare në Maqedoni nuk janë subjekt i kontrollin të DAP-it

Të gjithë personat fetar, papët dhe hoxhallarët nuk janë subjekt i kontrollit sipas ligjit, sepse nuk bëjnë llogari dhe paguajnë pa kontroll, në përputhje...

Vuçiq: Marrëveshja mes Shkupit dhe Athinës është lajm i mirë për gjithë rajonin

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, në konferencë për shtyp në mbledhjen e “Katërshes së Ballkanit” në Selanik me kryeministrat e Greqisë, Bullgarisë dhe Rumanisë,...

Tsipras: Marrëveshja e Prespës jep perspektivë të re për gjithë rajonin

“Para një viti ishte pa paramenduar se do të arrihej marrëveshja, por tash marrëveshja historike e Prespës është fakt dhe jep perspektivë të re...

Personat që tentuan ta vrasin Selën, sot shpallen dënimet, kush janë?

Në Gjykatën Penale Shkup, sot duhet t’u shqiptohet aktgjykimi shtatë të akuzuarve për tentim për vrasje të deputetit Ziadin Sela në Kuvendin e Republikës...

Seanca e re për rastin “Monstra”, del dëshmitari i mbrojtur

Seanca gjyqësore e rastit “Monstra” sot do të mbahet me dyer të mbyllura pasi që në seancë do të dëshmoi dëshmitari i mbrojtur apo...

Çka po ndodhë me administratorët e Marrëveshjes së Ohrit

Asnjë nga administratorët e dalë nga Marrëveshja e Ohrit nuk ka filluar me punë, edhe pse nga muaji prill u tha se brenda dy...