Qindra kosovarë shkojnë në Bujanoc për të marrë vaksinën anti-COVID

Qindra qytetarë nga Kosova të premten kanë shkuar në Bujanoc për të marrë vaksinën anti-COVID që po jepet nga autoritetet shëndetësore të Serbisë. Siç raportojnë...

KKSH-ja kërkon regjistrimin e popullësisë në Luginë, ishte bojkotuar në vitin 2011

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi Ragmi Mustafa, ka marrë pjesë ditë më parë në mbledhjen urgjente të Koordinimit Këshillave Nacionale në...

Fillon vaksinimi masiv në komunën e Bujanocit

Sikurse në shum komuna në Sërbi edhe në komunën e Bujanocit sot kafilluar imunizimi masiv i populates, gjegjësisht vaksinimi kundër virusit korona. Në baz të...

Shqiptarët në Greqi, të dytët pas kinezëve për leje qëndrimi, investitorë në blerje pasurie...

Ministria e Jashtme e Greqisë dhe Administrata e Decentralizimit publikojnë statistikat e investitorëve emigrantë dhe tabela përbën padyshim një surprizë të mirë për shqiptarët....

Mali i Zi arrin marrëveshjen me kinezët për vaksinën

Mali i Zi do të marrë sasi të mjaftueshme të vaksinës Sinofarm kundër koronavirusit në fund të janarit, u ra dakord në një takim...

Liderët e Ballkanit urojnë Bidenin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ftoi presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, që ta vizitojë Serbinë. Në urimin e tij drejtuar...

Greqia u zgjerua me 12 milje në Jon, Turqia lëshon një paralajmërim të fortë:...

Parlamenti grek me shumicë votash ka miratuar projekt-ligjin për zgjerim me 12 milje në detin Jon. 284 deputetë votuan pro projekt-ligjit që tashmë i jep...

8 vjet nga heqja e lapidarit të UÇPMB-së në Preshevë

Sot bëhen 8 vjet nga largimi i pllakës përkujtimore të dëshmorëve të kombit të rënë në luftën e UÇPMB-së. Atë ditë, një numër shumë i...

Deputetja gjermane reagon pasi Serbia mori vaksinën kineze: Sukses propagandistik për Kinën

Deputetja liberale e Bundestagut dhe anëtarja e Komisionit gjerman për Politikën e Jashtme, raportuese e grupit parlamentar për Europën Lindore, Qendrore e Juglindore, Renata...

Erdogan hakmerret ndaj ish-futbollistit shqiptar, i arreston babanë (FOTO)

Babai i legjendës turke të futbollit, Hakan Shukur me prejardhje shqiptare, është dënuar me 3 vite e 6 muaj burg. Vendimi u dha nga gjykata...