Zbulohet me çfarë shkrime po merrej gazetarja që u plagos në Podgoricë

Gazetarja Olivera Lakic u plagos të martën mbrëma në Podgoricë, pranë banesës ku ajo ishte rrahur brutalisht gjashtë vite më parë. Mjekët kanë bërë...

TELEGRAF: Plani sekret i Putinit dhe Erdoganit: Serbia duhet të jetë fuqia më e...

residentët e Rusisë dhe Turqisë Vladimir Putin dhe Tajip Erdogan fuqishëm qëndrojnë pas këtij plani, që sipas, asaj që kanë menduar, mund të ndryshojnë...

Thaçi: Serbia po tenton të politizojë edhe sportin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Serbia po tenton të politizojë edhe sportin, I cili sipas tij duhet t’i bashkohet popujt dhe...

Plagoset në Podgoricë gazetarja malazeze

Gazetarja e Vijesti Olivera Lakiç u qëllua me armë në këmbë të martën par shtëpisë së saj në Podgoricë. Olivera Lakiç, gazetare e të përditshmes...

Kjo është shqiptarja që po i marton vajzat e reja shqiptare me serbë, ja...

Gordana Hajkoja, me prejardhje nga Shkodra, e cila studion në Fakultetin e Mjekësisë në Beograd, në kohën e lirë punon si përkthyese për një...

Presheva sot në kufirin Miratoc – Llojan, festë dhe protestë

Manifestimi i ditës së Europës nën moton “Një ditë pa kufijë” Të nderuar qytetarë, Ju informojmë se nesër nga ora 11:00 te pika kufitare Miratoc-Llojan do...

40 nxënës nga Bujanoci pjesë e programit ndërkulturorë në Zvicër, Presheva nuk përfshihet

Një grup prej 40 nxënësve të 4 shkollave fillore dhe 2 të mesme nga komuna e Bujanocit do të qëndrojnë në fshatin e fëmijëve...

Aktorët e Teatrit “Teuta” Ulqin shfaqën dramën “Nana” dhe muzikë klasike në Symphony Space,...

Nga Keze Kozeta Zylo Manhattanin kryqendrën e botes duket sikur po e pushtojnë shqiptarët në muajin e pranverës ashtu sic kanë shpërthyer gjethet e pemëve...

“Shqiptarët për Tivarin” konkurrojnë në zgjedhjet lokale në qytetin turistik/FOTO

Në Tivar m 27 maj do të mbahen zgjedhjet lokale për kuvendin komunal të kësaj komune. Në këto zgjedhje do të garojë edhe një listë...

Abazoviq: Kriporja e Ulqinit në kthetrat e manjatëve

„Heshtja dhe retorika boshe e Ministrisë së zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit lidhur me Kriporen në Ulqin po vazhdon, gjersa akoma nuk u prezantuan...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!