Serbia bën gati ushtrinë kundër Kosovës, ja çfarë shkruan media e njohur serbe

“Shqiptarët e Kosovë përgatiten që të shtunën në mëngjes të hyjnë në veri të Kosovë dhe ta marrin Ujmanin në mënyrë që të pamundësojnë...

Dodik: Nëse Kosova hyn në OKB, edhe Republika Serbe kërkon ulëse

Nëse vjen deri te përfshirja e Kosovës në Kombet e Bashkuara dhe institucionet e tjera ndërkombëtare, Banja Luka do të kërkojë të njëjtën...

Korrigjimi i kufirit me Serbinë, pas pranimit të Kosovës në OKB

Politologu Ramush Tahiri e ka vlerësuar të rrezikshme idenë që të diskutohet me Serbinë për korrigjim të kufirit para se të ndodhë njohja reciproke...

Publikohen pamjet e vrasjes së shqiptarit në Bari të Italisë/VIDEO

Publikohen pamjet e vrasjes së shqiptarit në Bari të Italisë. 24 vjeçari u ekzekutua nga dy persona me motor. Viktorian Picaku u vra me armë zjarri...

QHM në Luginë reagon për sulmin barbarë ndaj kompanisë “Saba Belça” në Vranjë

Organizata jo qeveritare "Qendra për Hulumtim dhe Monitorim" (QHM) reagoi ndaj sulmit barbar kundër kompanis "Saba Belça" në Vranjë, ku si pasojë, iu vu...

Thaçi: Nëse arrihet marrëveshja, Lugina e Preshevës i bashkohet Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, foli sërish për mundësinë, siç e cilësoi ai, të korrigjimit të kufirit me Serbinë, gjatë procesit të ardhshëm të...

Shkrepen plumba para komunës së Preshevës

Ajo ishte e ulur ne karrige ne terrase. Ne nderkohe ka levizura per të kërkuar dicka ne kuzhine. Kur eshte kthyer ka pare xhamin...

Majko: Do ta ‘shembim’ kufirin Kosovë-Shqipëri

Ministri i Diasporës së Shqipërisë, Pandeli Majko, deklaroi se nga data 1 janar nuk do të ketë kufi mes Kosovës dhe Shqipërisë. Këtë deklaratë e...

Nesër hapja solemne e panairit të librit në Ulqin

NP Qendra e Kulturës Ulqin në bashkëpunim me Organizatën Turistike – Ulqin si dhe Instituti i Librit – Tiranë, organizon “Panairin e Librit 2018”,...

Reagim i kryetarit të PDSH-së rreth djegies së makinerisë së ”Saba Bellçës” në Vranjë

Reagim i kryetarit të PDSH-së rreth djegies së makinerisë së ''Saba Bellçës'' në Vranjë Vurja e zjarrit sot në orët e hershme të mëngjesit në...