Serbja në Mal të Zi kërcënim shqiptarëve, “Do t’ju djeg të gjithëve…do t’ju presin...

Një video kërcënuese ndaj shqiptarëve po qarkullon në rrjete sociale në të cilin thuhet “prerje kokash” dhe përdorët termi denigrues për shqiptarët, “siptari”. “Milogorci, shiptari,...

Karakaçanov: Maqedonia e Veruit, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Presheva gati për vaksinimin e popullatës me vaksinën antiCOVID

Në bazë të shkresës zyrtare të Ministrisë së për administratë shtetërore dhe vetëqeverisjes lokale lidhur me formimin e Punktit për imunizim masiv të popullatës...

Shqiptarët u japin urdhëra ushtarëve grekë, videoja “tërbon” shtetin fqinj, nisin hetimet për shqiptarët

Orët e fundit është krijuar një kaos mund ta quajmë, në rrjetet sociale me videon e shqiptarëve që tregon këta të fundit duke u...

BE-ja i kërkon Bosnjës që ta zgjidhë shpejt çështjen e imigrantëve

Bosnja dhe Hercegovica është duke u përballur me trysni nga Bashkimi Evropian për ta adresuar të ardhmen e mijëra imigrantëve dhe azilkërkuesve të bllokuar...

Greqia e zgjat bllokimin pa afat, por dyqanet do t’i hapë të hënën

Qeveria e Greqisë ka zgjatur masat e bllokimit në të gjithë vendin për një kohë të pacaktuar, por tha se dyqanet me pakicë dhe...

Dodik vendos kushte për kthimin e ikonës në Ukrainë

logo-compact Kërko kërko tekstin ... DREJTPËRDREJT Programi i mesditës LAJMET Dodik vendos kushte për kthimin e ikonës në Ukrainë 14 janar, 2021 Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov dhe anëtari...

Eksperti amerikan: Biden e njeh mirë Ballkanin

Profesori dhe eksperti amerikan për Ballkanin, Alon Ben Meir ka thënë se presidenti i ri i SHBA-ve, Joe Biden ka një marrëdhënie shumë të...

Një marrëveshje e re e BE me Ballkanin: Koha për “paradhomën” e unionit

Arsyetimi që mbështet angazhimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor është mjaft i thjeshtë: BE do të arrijë ose të eksportojë stabilitet në lagjen e...

Qeveria e Malit të Zi shkarkon kuadrot e ASH dhe Forcës, reagon Lista Shqiptare

Reagimi nga Genci Nimanbegu, Deputet "Lista Shqiptare" Raporti e Qeverisë së Malit të Zi ndaj pakicave vërtetohet përmes ndërrimit të kuadrove të Listës Shqiptare. Se...