Në prag të zgjedhjeve vendore në Ulqin – Të shmanget skenari i Tuzit

Nga Gjekë Gjonaj Zgjedhësit e Komunës së Ulqinit do të shkojnë me 4 shkrut të këtij viti  në kutitë e votimit për të dhënë votën...

Komandant Hoxha komenton luften e Erdoganit. Ja çka po ndodh

Xhezair SHaqiri Gabim i Erdoganit te futet ne konfliktin e Sirise. Lufta ne Sham eshte mes Amerikes dhe Rusise. Hadithet thone se ne kete lufte Muslimanet dote...

Senatori amerikan: E kemi lënë Ballkanin në duar të Rusisë

Senatori demokrat i Shteteve të Bashkuara, Ben Cardin, në një intervistë për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë thotë se rajoni i...

Arkivoli i Junuz Musliut, pritet me nderime nga Garda e Kosovës (foto)

Trupin e pajetë të kryetarit të Kuvendit të Bujanocit, Junuz Musliu në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë me nderime të larta e ka pritur...

Junuz Musliu – një jetë për të drejtat e shqiptarëve (VIDEO)

Humbje e madhe për çështjen e shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Kështu e vlerësuan ikjen e parakohshme Junuz Musliut nga kjo jetë të,  njohësit e...

Haziri: Jonuz Musliu po ikën me sy të hapur

Kryetari i Gjilanit dhe nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka çmuar lartë figurën dhe kontributin e kryetarit të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve dhe kryetarit...

5 vjet nga heqja e lapidarit të UÇPMB-së në Preshevë

Sot bëhen pesë vjet nga largimi i pllakës përkujtimore të dëshmorëve të kombit të rënë në luftën e UÇPMB-së. Atë ditë, një numër shumë i...

Grekët e donin Manastirin e Boboshticës varrezë të ushtarëve pa mbaruar ende lufta italo-greke?

Në betimin ushtarak grek thuhet: “Atje, ku ka varre të ushtarit grek është tokë greke.” Nga Arben Llalla Greqia ka projektet e saj afatgjata për të...

Edhe në Serbi grafite kërcënuese: “Vdekje për shqiptarët! (FOTO)

Në një ndërtesë private në Crvenkë të Serbisë janë shkruar grafite kërcënuese “vdekje për shqiptarët”, raportojnë mediat serbe, transmeton Periskopi. Raportohet se grafitet janë bërë...

Komuna e Bujanocit organizoi seancë komemorative për Jonuz Musliun (video)

Kuvendi komunal i komunës së Bujanocit, mbajti seancë komemorative kushtuar të ndjerit Junuz Musliu i cili pas një beteje disa mujore me sëmundje vdiq...