Atentat ndaj shqiptarit në mes të Athinës

Shqiptari identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur është qëllura nga një mjet, dhe pas kësaj autorët janë larguar nga vendngjarja. Shqiptari ndodhet...

Zgjohu Ulqin, Me Zemër përpara, Të mbrojmë të Ardhmen!

Shkruan Ismet Kurti Me interes të veçantë e përcjell fushatën zgjedhore  në Ulqin, në vendlindjen time të shenjt. Mundohem në çdo mënyrë të shtijë vetën...

Dorëzimi i çelësave të shtëpisë për familjen e Asmir Salihut në Bilaç

Këtë javë në një ceremoni simbolike ju dorëzua shtëpia e ndërtuar Familjes Salihu nga Bilaçi. Ndërtimi i shtëpisë për Familjen e Asmir Salihut u realizua...

Emsale Jahiu nga Samolica ka publikuar punimin e saj shkencor në revistën amerikane “The...

Emsale Jahiu nga Samolica e Bujanocit biologe e diplomuar në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” ka bërë publikimin e saj shkencor si koautore, punim...

Të rinjtë e Beogradit kundër fyerjeve, mbështesin shqiptarët, kroatët e boshnjakët

Pasi mbrëmë tifozët e klubit të basketbollit “Cërvena Zvezda” të Beogradit fyen rëndë lojtarin e klubit të tyre, Alen Omiq, sot ka ardhur edhe...

SOLID po vazhdon me prodhimin e këpucëve në Preshevë (Foto)

Objekti dhe hapsira e ish fabrikës ÇIK tani më është aktivizuar nga fabrika Kosovare Solid që bënë prodhimin e këpucëve. Siç mëson Presheva.AL këtyre ditëve...

Vajza bukuroshe shqiptare i shitet serbit për 3 mijë euro, shikoni si e puth...

Dhjetëra të rinj serbë për çdo muaj martohen me shqiptare të reja nga zonat veriore të Shqipërisë. Kështu këto ditë shkruan shtypi serb. Për...

A do të largohet Riza Halimi nga politika pas 27 viteve si kryetar i...

Riza Halimi po i afrohet jubileut 28 vjeçar si kryetar i parë dhe i vetëm i PVD-së. Dekada e fundit politike mund të cilësohet...

Në Bujanoc shpallet epidemia e fruthit, në Preshevë të regjistruara 4 raste

Siç ka deklaruar dr Slagjan Stoshiq, epidemilog nga instituti për shërbim publik në Vranjë, në rrethin e Pçinjës momentalisht ka të sëmurë nga fruthi...

Dy këngët shqiptarë që ndalohen në Mal të Zi

Dy këngë shqiptarë nuk kanë drejt të transmetohen në televizionet e Malit të Zi. Bëhet fjalë për këngët “Jam shqiptare” të Pëllumb Vrincës, si...