Grekët e donin Manastirin e Boboshticës varrezë të ushtarëve pa mbaruar ende lufta italo-greke?

Në betimin ushtarak grek thuhet: “Atje, ku ka varre të ushtarit grek është tokë greke.” Nga Arben Llalla Greqia ka projektet e saj afatgjata për të...

Edhe në Serbi grafite kërcënuese: “Vdekje për shqiptarët! (FOTO)

Në një ndërtesë private në Crvenkë të Serbisë janë shkruar grafite kërcënuese “vdekje për shqiptarët”, raportojnë mediat serbe, transmeton Periskopi. Raportohet se grafitet janë bërë...

Komuna e Bujanocit organizoi seancë komemorative për Jonuz Musliun (video)

Kuvendi komunal i komunës së Bujanocit, mbajti seancë komemorative kushtuar të ndjerit Junuz Musliu i cili pas një beteje disa mujore me sëmundje vdiq...

Priftërinjtë grekë në protesta: “Maqedonia është Greqi” (VIDEO)

Më shumë se 30 priftërinjë para dy ditësh kanë protestuar në qytetin jugperëndimor Aigio kundër përdorimit të termit Maqedoni në emrin e ri të...

Profili i Junuz Musliut: Aktivist i hershëm i çështjes kombëtare (video)

Jonuz Musliu ka lindur më 5 janar të viti 1959 në fshatin Konçul të Komunës së Bujanocit, shkollimin fillorë dhe atë të mesëm e...

Ulqin, Shaptafi shpërthen ndaj Nrekiqit të DPS-it (video)

Kohë më parë i pari i DPS-it për Ulqin Loro Nrekiq kishte deklaruar se me ardhjen e DPS-it në Ulqin nuk do të ikin...

Trupi i pajetë i Jonuz Musliut është nisur nga Turqia për në vendlindje

Kryetarja e Vatëres Shqiptare në Turqi, Mimoza Elezi në Stamboll të Turqis ka thën për portalin tonë BujanociNet, se organet turke do të nisin...

Greqia lëkundet nga një tërmet i fuqishëm

Greqia është tronditur mëngjesin e së premtes nga një tërmet. Lëkundjet ishin me magnitudë 4.2 ballë dhe epiqendra ishte në brendësi të qytetit të Volosit. Deri...

Në Serbi arrestohen tre australianë për drogë

Autoritetet në Serbi kanë arrestuar tre shtetas australianë, në lidhje me një skemë të drogës. Operacioni është pjesë e hetimeve të përbashkëta me policinë...

Plani i  170 agjentëve të Putinit dhe Serbisë për trazira në Maqedoni dhe Kosovë

Profesori dhe analisti i njohur shqiptar Enver Bytyçi thotë se, shërbimet ruso-serbe kanë krijuar krijuar një qendër trajnimi të përbashkët në Nish, në juglindje...