Greqia mbyll gjatë natës kufijtë me Shqipërinë/ Këto janë oraret e lëvizjes në pikat...

Policia e Shtetit informon rreth orareve të lëvizjes në pikat e kalimit kufitar me Greqinë. Autoritetet policore greke, njoftojnë se duke filluar nga mbrëmja e...

​Meta: Çdo qytetar duhet të zbatojë rregullat anti – covid, vetëm kështu dalim me...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ka shprehur sot ngushëllime për familjet të cilat kanë humbur të afërmit e tyre në betejën me COVID-19. “Duke ju...

Ndarja e Shqipërisë në 4 rajone/ PD dhe LSI akuzojnë Ramën: Merr në dorë...

Sesioni parlamentar u mbyll me miratimin e një sërë projektligjeve te cilat nuk morën vëmendjen e duhur për shkak te ndryshimeve kushtetuese. Mes tyre ligji...

Shqipëria me numrin më të ulët të trupës mjekësore në rajon, por mori më...

Të dhënat nga Organizata Botërore e Shëndetësie dhe studime nga institucioneve të tjera e kanë vërtetuar se Shqipëria ka nivelin më të ulët të...

Shpërthimi tronditës në Bejrut, Meta: Solidarizim me popullin e Libanit, lutjet e mia janë...

Presidenti Ilir Meta shpreh ngushëllime për ngjarjen tragjike të ndodhur këtë mbrëmje në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, ku nga dy shpërthime të fuqishme në...

Nazarko: Çfarë duhet të bëjë Basha për të tërhequr elektoratin “gri”!

Analisti Mentor Nazarko komentoi në rubrikën“Opinion”, në News24, zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike, duke thënë se “Basha duhet të bëjë maksimumin, të fusë...

Vazhdon zjarri i madh në pyllin e Semanit, në aksion dhe ushtria, shkrumbohen rreth...

Vijon prej disa ditësh zjarri i madh në pyllin e Semanit. Gazetari Ervis Kuçi sjell pamjet me dron në “BalkanWeb”, ndërsa bën me dije...

Berisha i del në mbrojtje Ylli Ndroqit: Viktimë e guximit, profesionalizmit dhe pavarësisë gazetareske

Ish kryeministri Berisha ka reaguar pas vendimit të SPAK për të sekuestruar pasuritë e biznesmenit Ylli Ndroqi. Në një postim në rrjete sociale Berisha ka...

Gushti i kandidatëve, nis në PD selektimi i emrave

Partia më e madhe në Opozitë kalon në fazën e dytë të përzgjedhjes së kandidatëve për Parlamentin dhe Bashkitë. Ngrihet sot komisioni i vlerësimit...

Kreshnik Spahiu: Shqipëria nuk ka shpresë për ndryshimin e rotacionit, ja pse PD-LSI janë...

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu përmes një postimi në rrjetin social Facebook u shpreh se Shqipëria nuk ka asnjë shpresë për...