Nga se vjen rreziku dhe pse duhet një bazë ushtarake amerikane në Shqipëri?!

Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka shpjegon për DW, pse Komisioni Europian vlerësoi Shqipërinë për politikat e saj të sigurisë dhe interesin shqiptar...

Demokratët zgjedhin PS! Sondazhi i ISP: 54 për qind kundër koalicionit me LSI-në

Në kulmin e bashkëpunimit në opozitë baza e Partisë Demokratike është kundër një koalicioni PD-LSI për zgedhjet e ardhshme. Gjatë Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokartike,...

I dogjën shtëpinë/ Si e shpëtoi biznesmeni familjen duke i nxjerrë nga ballkoni i...

Biznesmeni fierak nxjerr natën familjen nga ballkoni i katit të pestë, pasi persona ende të paidentifikuar i vunë flakën shtëpisë së tij me benzinë. Ngjarja...

Nuk fliste prej vitesh me Edi Ramën, Arian Çani tregon për herë të parë...

Në qershor të vitit të kaluar bëri bujë lajmi se kryeministri Edi Rama do të ishte i ftuar në “Zonë e lirë” dhe se...

Xhafer Osmani i shkrumbuar në makinë lidhje intime me një grua në Shqipëri?!

Trupi i gjetur i shkrumbuar brenda një makine në Fushë-Krujë, mendohet se i përket një 57 vjeçari nga Kosova, Xhafer Osmani. Policia e Kosovës ka...

Me Enverin drejt Europës!

Nga Sali Berisha Neobllokmeni Edvin Kristaq Rama shpall javën e Europës në shtëpinë e Hitlerit shqiptar të Pasluftës! Edi Rama, në vitin e Skënderbeut, nuk zgjodhi Krujën, kështjellën e saj,...

Ish-ministri i Drejtësisë: Rama u uroi vdekjen shqiptarëve, paske marrë dozë të lartë …

Ish-ministri i drejtësi, Ylli Manjani, ka ironizuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili uroi 5 Majin ‘Ditën e Dëshmorëve’. Përmes një postimi në rrjetet...

Policia gjermane kap baronin shqiptar të drogës në Dyseldorf

Sipas të dhënave të Zyrës Federale të Kriminalistikës në Visbaden baroni i drogës i shumëkërkuar nga Shqipëria është kapur në Dyseldorf. Arbër Ç. një...

1 ton kokainë në Spanjë, zbardhen të tjera detaje për shqiptarët e arrestuar

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet lidhur me arrestimin e dy shqiptarëve në Spanjë, të cilët u ndaluan për trafik të 1...

Edi Rama ‘lan duart’ nga Saimir Tahiri, e krahason atë me ‘armiqtë’ (Detaji që...

Kryeministri Edi Rama me lëvizjen më të fundit të Saimir Tahirit, që la mandatin, duket se i ka larë njëherë e mirë duart me...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!