Shqiptarët të çmendur pas bixhozit, lanë në kazino e loto 132 milionë euro

Në vitin 2017 nuk kishte as kampionat botëror dhe as europian, por kjo nuk e ka penguar industrinë e basteve dhe lojërave të fatit...

Tragjedi e rëndë në familjen shqiptare, 3 ditë para dasmës djali vrau babanë polic...

Personi që ekzekutoi me disa plumba babain e tij polic, Mirald Metallari, dhe ka lënë të plagosur rëndë nënën e tij, është marrë i...

Basha i përgjigjet Ramës: Mund t’i ikësh drejtësisë, por popullit…

Kryeministri Edi Rama edhe gjatë periudhës së pushimeve gjen kohën për të ironizuar opozitën. Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka shkëputur një pjesë...

Hidhte mbetjet në detin e Durrësit, policia çon në prokurori kompaninë e ndërtimit

Një firmë ndërtimi që hidhte ujëra të ndotura në detin e Durrësit është proceduar penalisht nga policia. Autoritetet njoftojnë se ngjarja ka ndodhur në zonën...

Ambasadori kritikon qeverinë: Keqardhje që s’ditët të përfitoni nga mençuria e Hajdaragës

Miku më i afërt i Luan Hajdaragës, ambasadori Bashkim Zeneli, i cili mbajti dhe fjalën përkujtimore në varrezat e Tufinës, vlerëson profesorin, ish-ministrin e...

Majko: Më 1 janar hiqet kufiri Kosovë-Shqipëri(VIDEO)

Në vendin ku u luftua shumë për liri e pavarësi, aty ku edhe ra heroikisht komandanti legjendar i UÇK-së Adem jashari, të mërkurën mbrëma...

Roja i plazhit dhe policia shpëtojnë 2 pushues në Divjakë të Shqipërisë

Dy pushues që po rrezikonin të mbyteshin në plazhin e Divjakës janë shpëtuar nga roja i plazhit dhe punonjësit e policisë. Policia bën të ditur...

Rama zbulon: Presim një lajm të mirë nga SHBA

I ftuar në emisionin “Përballë”, kryeministri Edi Rama nuk ka preferuar të tregojë bisedën e zhvilluar me Presidentin amerikan, Donald Trump, gjatë takimit të...

Propozimi i ri Ramës për bashkëpunim në shtator, Basha i përgjigjet: Kurrë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur ftesës së kryeministrit Rama për bashkëpunim në shtator. Teksa publikon një foto nga protestat e...

Shqipëria dhe Kosova plan të përbashkët për diasporën dhe regjistrin e mësuesve

Shqipëria dhe Kosova po avancojnë në projektin e përbashkët për mbështetjen ndaj diasporës duke shënuar dy arritje konkrete gjatë këtij viti, kurrikulën e përbashkët...