Rinis ndërtimi i sporteleve në Rrugën e Kombit/FOTO

Ende pa kaluar 48 orë nga protesta në Rrugën e Kombit, për të cilën deri më tani janë arrestuar 23 kuksianë e hasjanë, ka...

Tarifa në Rrugën e Kombit godet bashkëpunimin ekonomik Kosovë-Shqipëri

Ajo që nisi në Kukës nuk do të ndalet derisa tirania e krimit të rrëzohet, është shprehur kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në...

Arrestimi i protestuesve në Kukës, opozita mbledh grupet parlamentare

Partia Demokratike e Shqipërisë do të mbledh pasditen e sotme grupin parlamentar në orën 18:00. Fill pas këtij takimi mësohet se lideri i PD-së do...

Basha: Ajo që nisi me Kukësin nuk do të ndalet

Ajo që nisi në Kukës nuk do të ndalet derisa tirania e krimit të rrëzohet, është shprehur kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në...

23-vjeçari shkodran vritet nga shoku i tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm. Një 23 vjeçar është goditur me thikë në Hot i Ri...

Follow Rama sjell historinë e gruas të nxjerrë nga ndihma ekonomike, si ndryshoi jeta...

Kryeministri Edi Rama edhe këtë të hënë e ka nisur ditën me një grua të nxjerrë nga skema e ndihmës ekonomike, të cilës i...

Kodi i Etikës, shtohet nen kundër ngacmimit seksual në Parlament

Për herë të parë një ligj që ndalon ngacmimin seksual në Kuvend. Vala botërore e denoncimeve per ngacmime seksuale, ka nxitur dhe Parlamentin e Shqipërisë...

Protesta në Kukës, Rama: Policia bëri detyrën, 5 eurot nuk negociohen

Do luftojmë dezinformimin që vjen nga zjarrvënësit në Tiranë. Këtë tha të dielën Kryeministri Edi Rama, duke sqaruar pozicionin e qeverisë në kuadër të...

Tragjedi në Tiranë, burri i jep fund jetës

Një 52-vjeçar i ka dhënë fund jetës ditën e sotme në Tiranë. Bëhet fjalë për 52-vjeçarin me iniciale H.U, i cili është gjatuar i vetëvaruar...

Momentet e tensionit gjatë protestës, deputetët e PD përplasen me policinë (VIDEO)

Protesta përpara Drejtorisë së Policisë Tiranë është shoqëruar me momente tensioni. Një në moment me qytetarët janë bashkuar dhe deputet e Partisë Demokratike dhe...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!