Miratohet ligji për shembjen e Teatrit të Tiranës, opozita gjuan Ramën me kartonë/VIDEO

Me 75 vota pro u miratua në parim ligji për Teatrin Kombëtar, pavarësisht protestave të shumta të opozitës në sallë dhe artistëve e shoqërisë...

Shkatërrohet grupi greko – shqiptar i kokainës

Një grup i strukturuar kriminal i trafikut të drogës i përbërë nga shtetas grekë dhe shqiptarë, me moshë nga 35 deri 77 vjeç, u...

Vëllai i ish-deputetit historik të PS, kundër shembjes së Teatrit Kombëtar

Aktori dhe regjisori Zehrudin Dokle, vëllai i ish-deputetit Namik Dokle proteston për shembjen e Teatrit Kombëtar. Prej vitesh ai jeton dhe zhvillon aktivitetin e...

Turistja gjermane bllokohet në kanionet e Osumit, shpëtohet nga policia

Një turiste gjermane mbeti e bllokuar në kanionet e Osumit, ndërsa ndërhyrja në kohë e policia ka bërë të mundur shpëtimin e saj pa...

Basha paralajmëron një tjetër skandal: U takuan me “Bacën” në Selanik, ka përgjime

Lulzim Basha ka mbajtur një fjalim të pazakontë sot në Kuvend. Më shumë se nga fjalori i përdorur ndaj deputëteve të majtë, i cili...

Ngjarje e rëndë në Gjirokastër, 40 vjeçari rrëmben adoleshenten, nuk dihet fati i saj

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga një 40-vjeçar është arrestuar pasi akuzohet për rrëmbimin e një adoleshenteje. Sipas policisë vazhdojnë hetimet për lokalizimin dhe...

Shehi sulmon Ramën: Hoqa dorë nga pronat e mia, ti i je vënë pas...

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi nga foltorja e Kuvendit ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama lidhur me çështjen e këtyre ditëve por edhe kryefjalën...

Berisha nxjerr foto të Ramës duke u droguar, shikoni reagimin e kryeministrit (Video)

Ish kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer në akuza të forta kundër qeverisë dhe kryeministrit Rama pasi sipas tij, vetëm drogmenët nuk e duan teatrin. Në...

Termetet që frikësuan Tiranën, a do këtë të tjerë, ja çfarë thotë specialisti

Pas lëkundjeve të njëpas njëshme gjatë ditës ë djeshme por ehe gjatë nëtës së sotme, specixlita I temrteve Rrapo Ormeni është shprehur se sot...

Botërori nxit shqiptarët drejt kumarit, bastoret fitojnë miliona

Kampionati Botëror shoqërohet ndër të tjera me shtimin e xhiros së pikave të basteve. Pronarët e pikave të basteve pohojnë se xhiroja është dyfishuar. Një...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!